Visi ķirbju audzēšanas entuziasti aicināti piedalīties ikgadējā Latvijas lielākā ķirbja čempionātā un pieteikt sava dārza lielākās dižogas, ziņo čempionāta organizatori Maxima Latvija.

Uzvarētāji tiks noskaidroti 23.oktobrī, kad jau piecpadsmito gadu desmit brangākos ķirbjus mērīs un svērs Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā.

Ķirbjus konkursam var pieteikt, izmērot ķirbju apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli, un līdz 10.oktobrim nosūtot šos datus kopā ar ķirbja atrašanās vietu un savu kontaktinformāciju.

Konkursam var pieteikties, rakstot uz e-pasta adresi info@maxima.lv ar norādi Pieteikums konkursam “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts” vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 (katru darbadienu no pulksten 8.00 līdz 22.00).

Par iekļūšanu finālā visus pretendentus organizatori informēs personīgi.

Pērn kopumā tika pieteikti 17 ķirbji no sešiem Latvijas novadiem – Kuldīgas, Ādažu, Ventspils, Skrundas, Nīcas un Bēnes –, un vērienīgākā dižoga izauga Gundegai Neimanei Kuldīgas pusē, sasniedzot 329,5 kg atzīmi. Latvijas lielākā ķirbja rekords šobrīd ir 574 kg un to 2018.gadā uzstādīja Luīzes Neimanes Kuldīgas novadā audzētais ķirbis.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube