No šī gada 26.oktobra līdz 30.oktobrim izglītības iestādēs pamatizglītības un vidējās izglītības programmu apguve 7.-12. klasē notiks attālināti – to paredz 2020.gada 13.oktobrī valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Izmaiņas sporta jomā

No 2020.gada 17.oktobra līdz 6.novembrim organizētiem sporta treniņiem (nodarbībām) jānorisinās ārtelpās, individuāli vai attālināti. Organizējot grupu sporta treniņus ārtelpās, neizmanto ģērbtuves. Šis ierobežojums neattiecas uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.

No 2020.gada 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegts organizēt sporta pasākumus. Aizliegums neattiecas uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

Ierobežojumi interešu izglītībā

No šā gada 17.oktobra līdz 6.novembrim interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības nodarbības notiek attālināti, klātienē tās var īstenot tikai individuāli. Šādi paši nosacījumi attiecas arī amatiermākslas kolektīviem, tai skaitā koriem, orķestriem, deju un citiem tautas mākslas kolektīviem. Nodarbību ietvaros netiek rīkotas aktivitātes, publiski un privāti pasākumi, kuros piedalās izglītojamie un personas no citas apguves grupas, klases vai kolektīva. Tāpat dalībnieki nedodas uz citu pašvaldību administratīvajām teritorijām.

Koledžas un augstskolas

Ja koledžā vai augstskolā SPKC noteikto pretepidēmijas pasākumu dēļ mācības tiek īstenotas attālināti, koledžai vai augstskolai par to jāinformē Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Augstskolas nosaka kārtību, kādā izglītības programmu vai tās daļu var īstenot attālināti, ja pašvaldības administratīvajā teritorijā, kur atrodas koledža vai augstskola (vai teritorijās, ar ko tā robežojas), novērojams Covid-19 infekcijas izplatības pieaugums vai saglabājas augsti infekcijas izplatības rādītāji. Arī šādos gadījumos ir jāinformē Izglītības kvalitātes valsts dienests par izglītības programmas vai tās daļas īstenošanu attālināti.

Jāatgādina, ka

Turpmāk sejas maskas obligāti ar šodienu, 14.oktobri, būs jāvalkā ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, pastā, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, ja tur netiek organizēts pasākums

Pieaugot saslimstībai ar COVID-19 Latvijā un pasaulē, ekspertu un valdības īstenoto pasākumu mērķis ir pēc iespējas saglabāt ekonomisko aktivitāti valstī, vienlaikus pasargājot mūsu iedzīvotāju veselību, tā apgalvo Veselības ministrija,

Foto: Unplash.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube