Latvijas Biškopības biedrība (LBB) Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis” ietvaros, katram valsts finansētajam, vispārizglītojošo skolu pirmklasniekam ir sarūpējusi dāvaniņu.

Jāmin, ka LBB šajā akcijā piedalīsies jau septīto gadu, bet tik apjomīga akcija būs pirmo reizi. Eiropas Savienības dalībvalstīs šī akcija notiek ik gadu novembra trešajā piektdienā, kad biškopji dodas uz skolām un bērnudārziem, lai izglītotu bērnus un jauniešus par biškopības profesiju, biškopības produktiem un to vērtīgajām īpašībām uzturā.

Ņemot vērā pašreizējo ārkārtas situāciju valstī, saistībā ar COVID-19 pandēmiju, šogad biškopji uz izglītības iestādēm nedosies, bet LBB izsūtīs visiem valsts finansētajām, vispārizglītojošo skolu 1. klases skolniekiem (vairāk nekā 20 000) pārsteiguma dāvaniņas.

Kā mērķauditorija tika izvēlēta 1.klase, jo uzsākot jaunas ikdienas gaitas, bieži vien bērniem rodas stress, kas padara ikdienu bažīgāku, krītas imunitāte.

Biškopji grib iepriecināt pirmklasniekus ar saldām, veselīgām un izglītojošām dāvaniņām. Katrs bērns saņems trīs trauciņus ar rapša, meža un dažādu ziedu medu, un izglītojošu magnētiņu ar informāciju, kāpēc katru dienu sākt ar medus karoti vienu.

Jāpiebilst, ka, apmeklējot LBB mājaslapu, varēs noskatīties informatīvi izklaidējošu filmiņu par bitēm un medu.

Tā kā akcijas apmērs ir apjomīgs, jo jānogādā dāvaniņas uz vairāk nekā 600 izglītības iestādēm, tad akcija norisināsies visu novembra mēnesi.

Foto: Unplash.com

youtube icon
Abonēt youtube