Valsts centrālajā daļā un Latgalē atsevišķos ceļa posmos 4.decembra rītā izveidojies apledojums, kas apgrūtina braukšanu pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Saskaņā ar meteorologu datiem no rīta un priekšpusdienā no dienvidiem Kurzemi šķērsos nokrišņu zona, kas nesīs ne vien slapju sniegu un sniegu, bet arī sasalstošu lietu. Uz vadiem, koku zariem un ceļiem veidosies apledojums. Pēcpusdienā gaisa temperatūra paaugstināsies virs 0° un ledus kusīs.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem sekojošos posmos:

  • Daugavpils šoseja (A6), posmā Nīcgale – Paternieki;
  • Jelgavas šoseja (A8), posmā Jelgava – Meitene;
  • Liepājas šoseja (A9), posmā Kalnciems – Apšupes krustojums un posmā Annenieki – Blīdene;
  • Grebņeva – Medumi šoseja (A13) posmā Rušenica – Medumi;
  • Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Krāslavas, Liepājas un Preiļu apkaimē.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 38 VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Šādos laika apstākļos autobraucēji aicināti būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur «melnā ledus» varbūtība ir lielāka.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem var informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Foto:  Unplash.com

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube