Foto: Unplash.com

Jau naktī uz svētdienu rietumu un centrālajos rajonos gaisa temperatūra būs -3…-8°, bet austrumu – pat -9…-15° pēc Celsija, savukārt jaunajā darba nedēļā no rietumiem valsts teritoriju šķērsos ciklons, kas atnesīs intensīvu snigšanu visā Latvijā, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien, 8.janvārī, būs mākoņains laiks un teritorijas lielākajā daļā gaidāms sniegs un, kaut arī valsts dienvidu daļā snigšana būs ilgstoša, tomēr tā nebūs intensīva – sniega segas biezums pieaugs lēnām.

Nedēļas nogalē nokrišņu daudzums samazināsies un brīžiem starp mākoņiem uzspīdēs arī saule. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš, kas svētdien iegriezīsies no dienvidiem. Gaisa temperatūra gan nakts stundās, gan arī sestdien dienas laikā teritorijas lielākajā daļā būs -3…-8°, bet naktī no sestdienas uz svētdienu austrumu rajonos termometra stabiņš noslīdēs līdz pat -9….-15° atzīmei.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē, tuvojoties ciklonam no Atlantijas okeāna, gaidāmi bagātīgi nokrišņi – sniegs, rietumos arī slapjš sniegs un lietus. Visintensīvākā snigšana gaidāma otrdien un trešdien, kad ievērojami pieaugs sniega sega. Pirmdien piekrastes rajonos, bet otrdien un trešdien jau teritorijas lielākajā daļā gaidāms arī putenis, kad dienvidrietumu, rietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 15-18 m/s. Brīžiem snigšanas laikā redzamība būs ievērojami pasliktināta. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā būs +1…-4° robežās, vienīgi jūras piekrastē būs par kādu grādu siltāks.

Nedēļas otrajā pusē, vējam iegriežoties no ziemeļrietumiem, Latvijā sagaidāmi “līča efekta” nokrišņi, kas vietām var nest arī intensīvu snigšanu. Gaisa temperatūra dienas laikā būs -3…-9°, nedaudz siltāks būs piekrastē, bet naktīs gaisa temperatūra būs jau -5…-12° robežās, valsts austrumu rajonos iespējams sals līdz pat -15°.

youtube icon
Abonēt youtube