2020.gadā lidostā Rīga apkalpots vien 2,01 miljons pasažieru – par 74,2% mazāk ceļotāju nekā gadu iepriekš, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem pagājušajā gadā.

Lielāko daļu jeb 57% no 2020.gadā lidostā Rīga apkalpotajiem pasažieriem pārvadāja nacionālā lidsabiedrība airBaltic, 16% – Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair, bet 9% – Ungārijas zemo cenu lidsabiedrība Wizz Air.

Arī pandēmijas laikā lidosta Rīga turpināja būt iecienīts tranzīta centrs – ceturtdaļa jeb 25% no visiem pērn lidostā Rīga apkalpotajiem pasažieriem bija transfēra pasažieri. Kopumā 2020.gadā lidostu Rīga kā pārsēšanās punktu izmantoja nepilns pusmiljons ceļotāju.

Lidostas Rīga populārākie galamērķi Eiropas Savienībā pērn bija Londona, Oslo, Frankfurte un Helsinki. Neraugoties uz to, ka jau kopš marta vidus ir aizliegti lidojumi uz valstīm ārpus ES,

pagājušā gada galamērķu TOP 5 vietu saglabā arī Maskava, kas pirms pandēmijas bija viens no iecienītākajiem lidojumu maršrutiem.

Salīdzinot ar 2019.gadu, vairāk nekā uz pusi samazinājies arī lidostā Rīga apkalpoto lidojumu skaits. Pērn lidostā apkalpoti 35 592 lidojumi – par 59,1% mazāk nekā gadu iepriekš, tostarp regulāro pasažieru lidojumu skaits saruka par 68%. Savukārt gandrīz dubultojies kravu lidojumu skaits, bet biznesa aviācijas, tehnisko, militāro un cita veida lidojumu skaits pieaudzis pat par 82,6%.

Kravu lidojumu skaita pieaugums atspoguļojas arī lidostā Rīga apkalpoto aviācijas kravu apjomā. Lai gan kopumā 2020.gadā lidostā apkalpoto kravu daudzums samazinājās par 15%, jo par 56% saruka ar pasažieru gaisa kuģiem pārvadāto kravu apjoms, toties tieši ar kravu lidojumiem lidostā Rīga tika ievests un izvests par 40% vairāk kravu nekā pērn. Kopumā pagājušajā gadā lidostā Rīga apkalpoti 23,2 tūkstoši tonnu kravu.

youtube icon
Abonēt youtube