Foto: Pixabay.com/ ilustratīvs attēls

Mutes skalojamā līdzekļa lietošana varētu noārdīt jaunā koronavīrusa daļiņas mutē, tā secināts mutes higiēnas ražotāju Unilever PLC un Colgate-Palmolive Co. pasūtītos pētījumos, vēsta ASV medijs The Wall Street Journal.

Abi higiēnas preču lielražotāji sākuši piesardzīgi izplatīt šādu tēzi, pamatojoties uz to, ka viņu pasūtītos pētījumos secināts, ka konkrētu veidu mutes skalošanas līdzekļi un arī zobupasta varētu mutē potenciāli apturēt vīrusu, kas izraisa slimību Covid-19.

Šobrīd britu lieluzņēmums Unilever sācis tam jaunos tirgos valstīs popularizēt vairāku zīmolu mutes skalojamos līdzekļus, savukārt amerikāņu Colgate-Palmolive sava pētījuma rezultātus nosūtījis zobārstiem.

Vīrusa daļiņu skaita samazināšana mutē varētu palīdzēt cīņā pret pandēmiju, norādījuši uzņēmumi, jo Covid-19 izplatās gaisa pilienu veidā, kas no cilvēka mutes izplūst, viņam klepojot, šķaudot vai runājot. Abi uzņēmumi skaidrojuši, ka mutes skalojamie līdzekļi noārda vīrusa daļiņu ārējo aizsargslāni, neļauj tām pieķerties pie šūnām un inficēt tās.

Līdz šim šai saistībā veiktie pētījumi gan nav devuši uzņēmumiem skaidrus secinājums par to, cik ilgi mutē varētu saglabāties šāda vide pēc līdzekļa lietošanas un kā stāvoklis mainītos, cilvēkam klepojot. Attiecīgi ir sarežģīti vērtēt, kāda varētu būt mutes higiēnas līdzekļu lietderība pret vīrusa izplatīšanos, raksta The Wall Street Journal.

youtube icon
Abonēt youtube