Foto: Jānis Vecbrālis

Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis ar jauno albumu sveic komponistu Imantu Kalniņu, kurš ar lielu gandarījumu turēja rokās daudzu gadu darbu – ierakstu kompānijas “Skani” nupat klajā laisto piekto disku sējumu ar visiem komponista simfoniskajiem darbiem.

Apsveicot ar lielo notikumu, Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis komponistam pauda prieku, ka orķestrim ir tik daudz skaistas viņa radītas mūzikas, ko spēlēt, un pateicību par to, ka daudzus no meistara šedevriem tieši Liepājas Simfoniskajam orķestrim ir bijusi laime pirmatskaņot.

Savukārt, Imants Kalniņš neslēpa savu sajūsmu, ka ir laimīgs par šo ierakstu tapšanu:

Nu, skaisti! Man jāsaka paldies jums – jo šis albums man ir kā kopotie raksti!”

Piecu disku albumā iekļautas visas septiņas Imanta Kalniņa simfonijas, tai skaitā jau iepriekš “Skani” izdotās 4., 5. un 7. simfonijas, kā arī pilnīgi jauni ieskaņojumi 1., 2., 3. un 6. simfonijai. Ieskaņoti visi trīs koncerti, to skaitā jau iepriekš izdotais Koncerts čellam un Koncerts obojai, un pirmo reizi izdotais Koncerts orķestrim, kā arī divas simfoniskās miniatūras, kas guvušas Imanta Kalniņa orķestrālā stila vizītkartes lomu – “Santakrusa” un leģendārā fināla daļa no mūzikas kinofilmai “Pūt vējiņi”, ko “Skani” izdod pirmo reizi.

Albumu ieskaņojis Liepājas Simfoniskais orķestris diriģentu Atvara Lakstīgalas un Māra Sirmā vadībā laika posmā no 2014. līdz 2020.gadam,

šis ir vēsturē pirmais latviešu komponista visas simfoniskās daiļrades ierakstu kopizdevums.

“Šis ir viens no ilgi lolotiem albumiem, ko kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri iecerējām jau 2014.gadā, kad sākām strādāt pie “Skani” kataloga. Toreiz ķērāmies pie jauna Imanta Kalniņa 4. simfonijas ieraksta un tūlīt pēc tam sākām saņemt jautājumus no ārvalstu kritiķiem par to, kad būs pieejamas citas simfonijas. Tam sekoja 5. un 7. simfoniju izdevumi un tagad, pateicoties Kultūras Ministrijas atbalstam, varam ar lepnumu teikt – ir izdoti visi Imanta Kalniņa simfoniskie darbi,” saka Egīls Šēfers, “Skani” vadītājs.

Jāpiemin, ka albums ir pieejams gan CD formātā, gan visās populārākajās mūzikas lejupielādes un straumēšanas platformās visā pasaulē.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube