Foto: Ekrānšāviņš no raidījuma Pusnakts šovs | Ciemos Krišjānis Kariņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš trešdien, 27.janvārī, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes sēdē uzsvēra, ka pašvaldībām ir būtiska loma Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanā, tādēļ atzinīgi vērtēja pašvaldību vadītāju vērtējumus un priekšlikumus vīrusa apkarošanai.

Domes sēdē piedalījās arī veselības ministrs Daniels Pavļuts. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, tikšanās notika attālinātā režīmā.

Ministru prezidents uzsvēra, ka Covid-19 izplatības mazināšanā svarīgākie jautājumi ir vakcinācijas process, ierobežojumu īstenošana un atbalsta sniegšana iedzīvotājiem, kā arī uzņēmējiem.

K. Kariņš informēja pašvaldību vadītājus, ka 28.janvārī valdības sēdē plānots diskutēt un lemt par pārstrādātā vakcinācijas plāna apstiprināšanu.

LPS Domes sēdē Ministru prezidents norādīja, ka, lai arī iezīmējas stabilizācija slimības izplatības rādītājos, tomēr joprojām pāragri runāt par ierobežojumu mīkstināšanu – šobrīd diskusijas varētu būt par ierobežojumu mainīšanu, lai padarītu tos vienkāršākus un vieglāk saprotamus, nemainot to būtību: maksimāli mazināt iedzīvotāju pulcēšanās iespējas.

Tāpat valdībā tiek regulāri pārskatīti atbalsta pasākumi ar mērķi padarīt tos plašāk pieejamus iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Domes sēdē tika apspriesti arī jautājumi saistībā ar situāciju sociālās aprūpes centros, finansējumu no valsts un Eiropas Savienības fondiem pašvaldību pakalpojumu un funkciju īstenošanai.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube