Foto: Elizabete Mežule

Šorīt vietām apledo galvenie un reģionālie ceļi Rīgas apkaimē. Slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 33 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir sekojošos posmos:

  • Ainažu šoseja (A1) no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam;
  • Vidzemes šoseja (A2) no Rīgas līdz Vangažiem;
  • Rīgas apvedceļš (A4) no Baltezera līdz Saulkalnei;
  • Daugavpils šoseja (A6) no Rīgas līdz Saulkalnei.

Savukārt uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir tieši Rīgas apkaimē.

Apgrūtināta braukšana ir gandrīz uz visiem vietējiem ceļiem, uzmanību vērš VSIA Latvijas Valsts ceļi.  Šos ceļus klāj piebrauktā sniega vai ledus kārta un ziemas dienesta ietvaros tiek veikta sniega tīrīšana un tikai fragmentāra to brauktuvju pretslīdes apstrāde.

Ziemas sezonā autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgi uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, šī informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

youtube icon
Abonēt youtube