Foto: Gunta Kūla

Jaunajā darba nedēļā Latvijā laika apstākļus noteiks plaša polārā gaisa masa, valdīs pastāvīgs sals un termometra stabiņš naktīs daudzviet noslīdēs līdz -15…-20° atzīmei, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas otrajā pusē pietuvosies ciklons, atkal sagaidāms sniegs un pūtīs brāzmains ziemeļu vējš.

Nedēļas sākumā laiks būs mākoņains, tomēr pa laikam arī uzspīdēs saule, pirmdien dienā būtiski nokrišņi nav gaidāmi, bet otrdien un naktī uz trešdienu valsts dienvidu daļā snigs. Dominēs lēns līdz mērens austrumu, ziemeļaustrumu vējš. Gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā naktīs pazemināsies līdz -12…-18°, dienās, kā arī nakts laikā Kurzemē, termometra stabiņš nenoslīdēs zem -6…-12° atzīmes.

Trešdien būtiski nokrišņi nav gaidāmi, turpinās pūst lēns līdz mērens austrumu puses vējš. Gaisa temperatūra naktīs uz trešdienu un ceturtdienu saglabāsies -12…-18° robežās, vietām, galvenokārt Vidzemē, tā noslīdēs līdz pat -20…-21°, siltāks būs vietām Kurzemē -7…-12°, savukārt dienā nebūs vēsāks par -8…-14°.

Nedēļas otrajā pusē Latvijai no dienvidiem pietuvosies ciklons, palielināsies arī mākoņu daudzums un vietām, galvenokārt valsts dienvidaustrumos, snigs.

Šī brīža prognozes liecina, ka līdz nedēļas beigām dienvidaustrumu rajonos sniega segas biezums varētu palielināsies par 10-15 cm. Vējš iegriezīsies no ziemeļiem, ziemeļaustrumiem un daudzviet būs brāzmains. Gaisa temperatūra visā valsts teritorijā saglabāsies negatīva.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube