Foto: Unplash.com

Šī gada 8.februārī Tukumā kopīgas alkohola lietošanas laikā vīrietis greizsirdības dēļ ar nazi iedūris sievietei kaklā. Vīrietim aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, pēc notikušā nekavējoties uzsākts kriminālprocess.

Lai arī šobrīd Latvijā joprojām ir spēkā ārkārtējā situācija un ir aizliegti privāti pasākumi un pulcēšanās personām no dažādām mājsaimniecībām, pirmdien, 8.februārī, 1970.gadā dzimis vīrietis un 1975.gadā dzimusi sieviete devās ciemos pie kāda paziņas. Kopīgas alkohola lietošanas laikā vīrietim šķitis, ka sieviete flirtē ar dzīvokļa saimnieku, tāpēc viņš greizsirdības vadīts, kamēr sieviete gulēja, ar nazi iedūra viņai kaklā. Pēc miesas bojājumu izdarīšanas vīrietis devās uz veikalu, kur apsardzes darbiniecei atklājis, ka esot nodūris cilvēku, stāsta Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Apsardzes darbiniece nekavējoties sazinājusies ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbiniekiem, kuri par notikušo paziņoja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka nepieciešama arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzība, jo dzīvokļa durvis bija aizslēgtas.

Valsts policija izsaka pateicību veikala apsardzes darbiniecei, mediķiem un ugunsdzēsējiem, jo profesionālas sadarbības rezultātā izdevās izglābt sievietes dzīvību. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu 50 gadus vecajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta un 15. panta par slepkavības mēģinājumu, noziegumu neizdarot līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ. Tāpat likumsargi uzsāks administratīvā pārkāpuma procesus par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu neievērošanu.

youtube icon
Abonēt youtube