Foto: Unplash.com

Turpinot saglabāt būtiskus savienojumus uz un no Baltijas valstīm, Latvijas lidsabiedrība airBaltic izziņo, ka šonedēļ plāno veikt lidojumus no Rīgas uz 14 dažādiem galamērķiem.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Lielai daļai cilvēku, kuriem nepieciešams ceļot īpašu iemeslu dēļ, aviācija ir drošākais transporta veids. Mūsu saistības pret Baltijas tirgu nozīmē, ka mēs joprojām veicam drošus lidojumus nozīmīgākajos maršrutos, lai arī pasažieru pieprasījums ir zems.”

airBaltic šonedēļ plāno veikt tiešos lidojumus no Rīgas uz Amsterdamu, Berlīni, Kopenhāgenu, Diseldorfu, Frankfurti, Milānu, Minheni, Oslo, Palangu, Parīzi, Stokholmu, Tallinu, Viļņu un Cīrihi.

Pasažieru veselība un drošība ir airBaltic galvenā prioritāte, uzsver pārstāvji.

Lidsabiedrības airBaltic uzsver, ka ieviesusi plašus veselības aizsardzības pasākumus un lidojumus organizē saskaņā ar atbildīgo institūciju rekomendācijām.

Jāatgādina,  ka ieceļošanai Latvijā ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu un par to ir jābūt atzīmei aizpildītajā covidpass.lv anketā.

Lai ieceļotu Latvijā ar starptautisko pasažieru pārvadātāju, piemēram, lidmašīnu, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Savukārt, ja persona nav infekcioza, tad būs jāuzrāda  ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas to apliecina.

  • Covid-19 tests ir jāveic ne vēlāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā vai šķērsojot Latvijas robežu individuāli, piemēram, ar savu automašīnu;
  • testam  ir jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo;
  • tas ir jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski (personas viedierīcē) pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana;
  • testa rezultāts vai izziņa var būt angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju. Ja apliecinājumu uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, tas var būt arī lietuviešu vai igauņu valodā.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube