Foto: Unplash.com

Tuvākajās dienās Latvijā vēl saglabāsies ziemai raksturīgais sals, bet, sākot ar nākamo nedēļu, valsts teritoriju sasniegs siltāka gaisa masa un pakāpeniski kļūs siltāks. Arī sniega sega pakāpeniski saruks un piekrastes rajonos var izzust pavisam, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas izskaņā Latvijā anticiklona ietekme pakāpeniski mazināsies – debesis klās mākoņi, tomēr pa laikam arī uzspīdēs saule, un būtiski nokrišņi nav gaidāmi, vien dažviet rietumos iespējams neliels sniegs. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Naktī uz piektdienu termometra stabiņš vēl daudzviet centrālajos un austrumu rajonos noslīdēs zem -20° atzīmes, dienā un nākamajā naktī tas pakāpsies līdz -4…-10°, vien vietām austrumu daļā, debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra pazemināsies līdz -13…-18°.

Sākot no sestdienas, Latvijā pakāpeniski ieplūdīs siltāka gaisa masa un termometra stabiņš gan dienā, gan naktī austrumos būs -5…-10° robežās, savukārt rietumos pakāpsies līdz +1…-4°.

Svētdien austrumu daļā gaidāmi nokrišņi – sniegs un slapjš sniegs, dienā līča piekrastē iespējams arī lietus. Turpinās pūst dienvidu puses vējš un dienā gaiss iesils līdz +1…+4°.

Jaunnedēļ laikapstākļus noteiks ciklons ar centru virs Skandināvijas, tomēr ievērojamas nokrišņu zonas Latviju nesasniegs. Darba nedēļas sākumā valsts rietumu daļā debesis skaidrosies, bet otrdien vietām gaidāms neliels sniegs, kas, gaisa temperatūrai paaugstinoties, pāries slapjā sniegā. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Termometra stabiņš būs 0…-7° robežās, tomēr daudzviet dienās gaiss var iesilt līdz pat 0…+5° atzīmei.

Šī brīža prognozes liecina, ka sākot no trešdienas līdz pat nedēļas beigām mākoņi klās debesu lielāko daļu, tomēr ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, un saglabāsies lēns līdz mērens vējš, kas iegriezīsies no dienvidrietumiem. Gaisa temperatūra ilgāku laiku saglabāsies virs 0° atzīmes – dienās var sasniegt līdz +2…+7 °, savukārt naktīs vien dažviet iespējams sals līdz -2°. Līdz ar siltāku laiku, gaidāma pakāpeniska sniega kušana, un piekrastes rajonos sniegs var izzust pavisam.

youtube icon
Abonēt youtube