Foto: Gunta Kūla

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 15. un 16.februārī braucis ar vilcienu Tukums 2 – Rīga (AS Pasažieru vilciens nr. 6506), plkst. 7.13 no Dzintariem līdz Torņkalnam un atpakaļ ar vilcienu Rīga – Sloka (AS Pasažieru vilciens nr. 6429), plkst. 18.05 no Torņkalna līdz Dzintariem. Abos virzienos pasažieris sēdējis 2. vagonā.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

Atgādinām, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Lasi arī: Aktuāli! Jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits aizvadītajā diennaktī Baltijā

Tāpat jāatgādina, ka līdz 6.aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

Plašāk lasiet SPKC vietnē – šeit.

youtube icon
Abonēt youtube