Foto: Ekrānšāviņš no Youtube

Autors: BNN

Tas, ka Aivars Lembergs grasās kandidēt uz Ventspils mēra amatu, liecina par morālo pagrimumu Ventspilī, ziņu portālam BNN savu viedokli pauž Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis.

Šomēnes partijas Latvijai un Ventspilij valdes sēdē nolemts, ka arī šajās pašvaldību vēlēšanās Aivars Lembergs būs Latvijai un Ventspilij saraksta pirmais numurs un Ventspils pilsētas mēra amata kandidāts, informēja partijas valde.

Landmanis norāda, ka Ventspils dome pašlaik tērē administratīvos resursus, lemjot par to, ka no domes puses tiek pausts aicinājums tiesai atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu. “Tas vispār nav domes kompetencē,” uzsver deputāts. Proti, partijas valde varētu paust šādu aicinājumu, bet ne dome. “Tā ir iejaukšanās tiesu sistēmā.”

Landmanis arī norādīja, ka vajadzētu virzīties uz Ventspils pilsētas domes atlaišanu, lai partija Latvijai un Ventspilij nevarētu izmantot domes administratīvos resursus pirmsvēlēšanu kampaņas nolūkos, kas pašlaik tiek darīts «ar pilnu sparu».

Viņš arī uzsver uz nepieciešamību nodrošināt godīgas vēlēšanas pilsētā ar neatkarīgiem uzraugiem, rīkotājiem.

Kā zināms, pirmdien, 22.februārī, Rīgas apgabaltiesa pasludināja spriedumu, Lembergu 19 apsūdzības sadaļās atzīstot par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnojot. Uzreiz pēc sēdes Lembergs tika apcietināts.

Tiesnese Irīna Jasone pēc sprieduma žurnālistiem teica, ka Lembergam ir piemērota brīvības atņemšana un viņš ievietots ieslodzījuma vietā, līdz ar to Lembergam fiziski nav iespēju piedalīties domes sēdēs.

Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lasiet arī: Lembergs vainīgs! Pieci gadi cietumā, mantas konfiskācija un prāvs naudas sods

Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par zvērināta advokāta valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Taču kamēr attiecībā uz Lembergu nav stājies spēkā notiesājošs spriedums, tikmēr viņam ir tiesības kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

Tiesības kandidēt ir liegtas tad, ja pret personu stājas spēkā notiesājošs spriedums galīgajā instancē, skaidroja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.

youtube icon
Abonēt youtube