Foto: Unplash.com

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsākusi divus kriminālprocesus par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumos no Šveices.

VID Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot padziļinātu pasta sūtījumu muitas kontroli, atklāja aptuveni 1 kg marihuānas nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai, izmantojot pasta pakalpojumus.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē šī gada martā tika uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 190.1 panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm par narkotisko vielu kontrabandu lielā apmērā.

Speciālo izmeklēšanas pasākumu rezultātā tika aizturēta persona, un, veicot kratīšanu tās dzīvesvietā, tika atrastas un izņemtas narkotiskās vielas – 4,5 kg marihuāna, kā arī datu nesēji un mobilie telefoni, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā. Kopējā izņemtās marihuānas tirgus cena ir aptuveni 55 000 eiro.

Šobrīd persona ir atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 190.1 panta otrajā daļā un Krimināllikuma 253.1 panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm. Personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Persona jau iepriekš ir bijusi sodīta par līdzīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

VID atkārtoti informē, ka ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai.

Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība, ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, nepārdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube