Foto: Pixabay/geralt

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai kriminālprocesu, kurā ieguva pierādījumus tam, ka uzņēmuma darbinieks piesavinājies, iespējams, Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonai paredzētu kukuli.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka militārā u.c. ekipējuma piegādes un vairumtirdzniecības jomas uzņēmuma darbinieks, iespējams, pārliecināja uzņēmuma komercdirektoru kukuļot Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu. Iespējamās kukuļošanas mērķis bija panākt, lai tiek grozīts lēmums par konkrētā uzņēmuma nodokļu audita rezultātiem un netiek uzsākts kriminālprocess.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka uzņēmuma darbinieks bija paredzējis saņemto 10 000 eiro kukuli nodot starpniekam, kas, iespējams, pazīstams ar Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonām, taču rezultātā pats kukuli piesavinājās. Turpretī uzņēmuma komercdirektors, kas nodeva kukuli uzņēmuma darbiniekam, ziņoja KNAB par šo faktu un sniedza izmeklēšanai nepieciešamo informāciju. KNAB izmeklēšanā nekonstatēja Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu iesaisti šajā noziedzīgajā nodarījumā.

KNAB kriminālprocesu uzsāka 2023. gada 17. augustā un pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret uzņēmuma darbinieku par kukuļa piesavināšanos. Atbildība par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēta Krimināllikuma 321. panta pirmajā daļā, informē KNAB.

KNAB skaidro, ka likumdevējs ir noteicis, ka personu var atbrīvot no kriminālatbildības, ja tā pēc kukuļdošanas labprātīgi paziņojusi izmeklēšanas iestādei par notikušo un aktīvi veicinājusi noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu. Tādējādi attiecībā uz uzņēmuma komercdirektoru KNAB pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu daļā, jo persona par pretlikumību labprātīgi ziņoja un sadarbojās ar KNAB.

KNAB, 26. martā nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdza attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

Lasiet arī: VIDEO | Burvju sarkanvīns! Triks, kā tikt pie mirdzošām Lieldienu olām

Lasiet arī: Lasmaņa skandāls: Soctīklos rosina sievietes intīmo vietiņu pārdēvēt par «jelgaviņu»

Lasiet arī: VIDEO | Domājot, ka mikrofons izslēgts, latviešu žurnālists tiešraidē rupji nolamā ministru

Lasiet arī: Četras zodiaka zīmes, kuru dzīve aprīlī mainīsies par 180 grādiem

Lasiet arī: «Klusējiet, maitas!” – propagandists Solovjovs apsauc Belgorodas iedzīvotājus, kuri sūdzas par apšaudēm

Lasiet arī: VIP lidojumu skandāls: pieprasa Kariņa demisiju

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube