Foto: Unplash.com

Naktī uz piektdienu un piektdien dienā daudzviet snigs, gaidāms arī stiprs putenis, nakts gaitā sniegs daudzviet pakāpeniski pāries lietū. Pūtīs brāzmains dienvidaustrumu, dienvidu vējš, piekrastes rajonos sasniedzot pat 20-21 m/s, tomēr brīvdienās brāzmas gaidāmas vien dažviet jūras piekrastē, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Savukārt jaunnedēļ, pastiprinoties anticiklona ietekmei, nokrišņu daudzums pakāpeniski mazināsies un valstī ieplūdīs aukstāka gaisa masa, kļūs vēsāks un  atgriezīsies neliels sals.

 Arī piektdien dienā gaidāms brāzmains vējš, tomēr tā ātrums nepārsniegs 15-18 m/s, un dienas gaitā vēja intensitāte mazināsies. Gaisa temperatūra naktī būs 0…-4°, savukārt dienā +2…+5° robežās.

Brīvdienās debesis lielākoties klās mākoņi. Virs Ziemeļjūras esošā ciklona ietekmē valsti šķērsos vairākas nokrišņu zonas, lielākajai daļai valsts teritorijas pa laikam nesot lietu un slapju sniegu, naktī uz svētdienu austrumu rajonos gaidāms arī sniegs. Dominēs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, piekrastē brāzmās pastiprinoties līdz 15-16 m/s. Diennakts tumšajās stundās termometra stabiņš pakāpsies līdz 0…+3° atzīmei, bet diennakts gaišajās stundās gaiss dažviet iesils līdz +5…+7°.

Naktī uz pirmdienu daudzviet gaidāmi nokrišņi, galvenokārt lietus un slapjš sniegs, kas ar pārtraukumiem turpināsies līdz pirmdienas pēcpusdienai. Pastiprinoties anticiklona ietekmei, nokrišņu daudzums mazināsies, un, lēnam vējam iegriežoties no ziemeļrietumiem, valstī ieplūdīs aukstāka gaisa masa un lietus pakāpeniski pāries sniegā, nakts stundās atgriezīsies neliels sals un arī dienās gaisa temperatūra būs vien nedaudz virs 0°.

Trešdien īslaicīgi snigs lielākajā daļā valsts teritorijas, vietām sniegs pāries arī lietū, tomēr darba nedēļas otrajā pusē būtiski nokrišņi netiek prognozēti. Pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra, iestājoties naktij, pazemināsies līdz -5°, un arī diennakts gaišajās stundās dažviet gaidāms neliels sals.

youtube icon
Abonēt youtube