Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīru Dohā noslēguši Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latvijas duets ceturtdaļfinālā ar rezultātu 0-2 (11:21, 16:21) piekāpās brazīliešiem Evandru un Gutu, ierindojoties piektajā vietā, ziņo Latvijas Volejbola federācija.

Turnīru Dohā Latvijas duets aizvadīja lieliski. Ceturtdienas, 10.marta, turnīra 1/8 finālā mūsu vīri apspēlēja spēcīgo itāļu duetu Paolo Nikolai un Danieli Lupo, ar kuriem līdz šim bija gājis grūti, lielākoties piedzīvojot zaudējumus. Vakar spēli aizvadot lieliski, Latvijas duets triumfēja pārliecinoši – 2:0 (21:12, 21:18).

Šis panākums mūsējiem deva vietu ceturtdaļfinālā.

Tajā šodien, 11.martā, pretī stājās brazīlieši Evandru un Gutu. Diemžēl kārtīga cīņa nesanāca. Spēli ar uzvarētu izspēli iesāka Jānis Šmēdiņš, taču tās turpinājumā dominēja brazīlieši. Latvieši seta ievadā vēl spēja panākt neizšķirtu (6:6), taču pēcāk Brazīlijas duets droši aizsoļoja pretī panākumam pirmajā setā – 21:11. Arī otrajā setā Evandru un Gutu turpināja pirmajā spēles daļā iesākto. Ieguvuši vadību jau seta pašā ievadā, viņi otro spēles nogriezni uzvarēja ar 21:16.

Latvijas duets tādejādi turnīru Dohā noslēdza ar izcīnītu piekto vietu, kas sezonas sākumā uzskatāms par ļoti labu rezultātu, un ļaus latviešiem uzlabot savas pozīcijas arī olimpisko spēļu kvalifikācijas rangā.

Otras Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš / Edgars Točs turnīru Dohā noslēdza pēc diviem zaudējumiem divos mačos, ierindojoties 25. vietā.