Foto: Pexels

Šajā nedēļā vakcīnu piegādes vakcinācijas punktos ir aizkavējušās vakcīnu piegādātāja maiņas dēļ. Veselības ministrija atvainojas tiem ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm, kas nav saņēmuši savlaicīgi pasūtītās un gaidītās vakcīnas, kā arī tiem iedzīvotājiem, kam vakcinācija tiks pārcelta nepiegādāto vakcīnu dēļ.

Jāatzīmē, ka Veselības ministrija šobrīd risina līgumattiecības ar piegādātāju Oribalt par līguma izpildes kārtību.

No šī gada 8. marta ir stājušies spēkā divi līgumi ar SIA Oribalt par noliktavas pakalpojumu un vakcīnu loģistikas pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmums pašlaik ir aizkavējies ar piegāžu veikšanu un komunikāciju ar vakcinācijas punktiem par gaidāmo laiku vakcīnu piegādēm.

Ar uzņēmumu noslēgtie noliktavas pakalpojuma un vakcīnu piegādes līgumi paredz, ka pakalpojuma sniedzējam SIA Oribalt divu stundu laikā no vakcīnu saņemšanas ir jāveic sākotnējā vakcīnu komplektācija atbilstoši piegāžu punktiem, kā arī nākošo astoņu darba stundu laikā vakcīnas jāpiegādā 100 Rīgas un Rīgas tuvumā esošajiem vakcinācijas punktiem, kā arī diviem Latvijas reģioniem, katrā piegādājot vakcīnas 50 vakcinācijas punktiem.

Precīzu SPKC pasūtījumu sarakstu, vakcīnas un šļirces SIA Oribalt saņēma līdz 9. marta plkst. 15.00.

Savukārt 10.marta vakarā plkst. 17.30 darba sanāksmē  SIA Oribalt pārstāvis atteicās nosaukt vakcinācijas punktus, uz kurām vakcīnas ir piegādātas, kā arī nespēja paskaidrot precīzus vakcīnu piegādes plānus 11. un 12. martā.

SIA Oribalt pārstāvis kategoriski noraidīja Veselības ministrijas piedāvātos alternatīvos situācijas risinājumus vakcīnu piegāžu veikšanai, aizbildinoties ar darba laika beigām un piedāvājot situāciju turpināt risināt 11. marta darba dienas rītā.

Veselības ministrija šobrīd izstrādā alternatīvus vakcīnu loģistikas risinājumus, lai vakcīnu piegāde vakcinācijas punktiem notiktu pēc iespējas ātrāk.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube