Foto: Unplash.com

Divu dienu laikā, kopš platformā manabalss.lv iesniegta iniciatīva par valsts apmaksātu epidurālo anestēziju, ir savākti jau 8,5 tūkstoši parakstu.

Platformā manabalss.lv iesniegta iniciatīva par to, lai epidurālā anestēzija Latvijā dzemdībās būtu pieejama bez maksas.

Jebkurai sievietei, kura dzemdē, būtu jābūt pieejamai dzemdību sāpju remdēšanas iespējai par velti, taču pašlaik izvēle taisīt epidurālo anestēziju ir tikai tām sievietēm, kurām tam ir pietiekami daudz finanšu līdzekļu.

Tāpēc epidurālai anestēzijai ir jābūt valsts apmaksātam pakalpojumam, raksta inciciatīvas autore Simona Dilāne.

Viņa norāda, ka eksperti atzīst – ilgstošas dzemdību sāpes var radīt pacientes veselības problēmas un skābekļa trūkumu bērnam. “Lielai daļai sieviešu kontrakciju sāpes ir ļoti spēcīgas un rada sarežģījumus dzemdību procesā, jo tiek patērēts daudz spēka. Dzemdību nami sāpju mazināšanai piedāvā epidurālo anestēziju. Problēma ir, ka ne visas sievietes šo pakalpojumu var atļauties, jo summa uz Latvijas minimālās algas fona ir gana augsta.”

Piemēram, Rīgas Dzemdību namā šis pakalpojums maksā 285 eiro; arī Jūrmalas dzemdību namā pakalpojumam ir tāda pati cena.

Sievietei tomēr būtu jābūt brīvai izvēlei, veikt vai neveikt epidurālo anestēziju augstu sāpju gadījumā. Ja sieviete nolemj, ka viņai šī anestēzija ir nepieciešama, šim pakalpojumam vajadzētu būt valsts apmaksātam, uzsver iniciatīvas autore.

Jānorāda, ka gan Lietuvā, gan Igaunijā šis pakalpojums jau ir valsts apmaksāts.

youtube icon
Abonēt youtube