Foto: Unplash.com

Nedēļas noslēgumā laika apstākļi būs mainīgi. Gaidāma arī snigšana, bet naktī uz sestdienu vietām Vidzemē gaiss atdzisīs līdz -10…-12°. Nākamajā nedēļā plaša anticiklona ietekmē laiks kļūs sausāks un pavasarīgi silts, vēsta Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Astronomiskais pavasaris (Saule šķērsos ekvatoru un ziemeļu puslodē nesīs vairāk siltuma) sāksies sestdien, 20.martā. Tikmēr meteoroloģiskais pavasaris, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra ir virs 0° piecas dienas pēc kārtas, Latvijā sākās jau 21. februārī.

Piektdien debesis lielākoties klās mākoņi. Vakarā Latvijai no ziemeļrietumiem pietuvosies nokrišņu zona, kas nakts gaitā šķērsos valsts teritoriju, līdz ar to daudzviet snigs un atsevišķos rajonos izveidosies 1-4 cm bieza sniega sega. Snigšanas laikā redzamība var būt apgrūtināta un ceļi būs slideni. Mērens ziemeļu, ziemeļaustrumu vējš Kurzemē brāzmās sasniegs 15-16 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs -2…-6°, savukārt dienā tā paaugstināsies līdz -2…+2°.

Sestdien mākoņu daudzums samazināsies un diena paies bez nokrišņiem. Naktī saglabāsies mērens ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš, savukārt dienā tas iegriezīsies no dienvidrietumiem, rietumiem un piekrastes rajonos būs brāzmains. Termometra stabiņš naktī noslīdēs līdz -6…-12° atzīmei, vietām austrumos var būt par kādu grādu vēsāks, turpretī dienā tas būs -2…+2° robežās.

Svētdien Latviju no ziemeļrietumiem sasniegs plaša nokrišņu zona, lielākajai daļai valsts teritorijas atnesot sniegu un slapju sniegu. Vietām snigšana būs ilgstoša un sniega sega pieaugs vēl par dažiem cm. Pūtīs mēreni stiprs, daudzviet brāzmains dienvidu, dienvidrietumu vējš. Gaiss diennakts tumšajās stundās atdzisīs līdz +1…-4°, bet gaišajās iesils līdz -1…+3°.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē, plaša anticiklona ietekmē, laika apstākļi stabilizēsies un būtiski nokrišņi netiek prognozēti. Pūšot lēnam līdz mērenam rietumu puses vējam, valsts teritorijā ieplūdīs siltāks gaiss, un aukstums palēnām atkāpsies. Gaisa temperatūra no pirmdienas līdz ceturtdienai pakāpeniski paaugstināsies no 0…+4° līdz +5…+10° dienās un no 0…-6° līdz +1…+4° naktīs.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube