Ekrānšāviņš no Instagram/ Foto: Lauris Vīksne

Dziedātājas Samantas Tīnas dziesma “The Moon is Rising” un tās videoklips jau kopš iznākšanas brīža piesaistījis plašu uzmanību – divu nedēļu laikā to YouTube platformā apskatījuši jau vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku. Tas raisījis arī aktīvas diskusijas sociālajos tīklos un medijos, jo kolorītais priekšnesums netiek vērtēts viennozīmīgi.

Un, lai gan sabiedrībā izskan pretrunīgi viedokļi par pašmāju finālistes panākumiem uz lielās skatuves, Betsafe bukmeikeri Samantas Tīnas izredzes iekļūt starptautiskā “Eirovīzijas” konkursa finālā šobrīd vērtē samērā augstu jeb ar 40% varbūtību.

“Mūsu pusfinālā piedalās 17 valstis, un no tām tikai 3-4 ir starp top 10 favorītiem, savukārt pārējās uzstājas otrajā pusfinālā. Turklāt mūsu pusfinālā ir arī Igaunija, kas jau tradicionāli varētu balsot par Latviju. Samantas vokāls ir pietiekami spēcīgs, lai iegūtu balsis no žūrijas, taču jāsaka, ka arī dziesmas tēma – sieviešu spēks, tiesības un neatkarība – ir ļoti piemērota “Eirovīzijas” konkursam,” Samantas Tīnas izredzes iekļūt finālā komentē Betsafe prognožu eksperts Valters Rozmanis, piebilstot, arī ka izvirzīšanās starp top 10 fināla dziesmām pašlaik tiek vērtēta ar 12% varbūtību un nav neiespējama.

Dziesma “The Moon is Rising” un tās videoklips klausītāju vērtējumam tika nodots 12.martā. Video, kurā attēloti arī LGBT kopienas pārstāvji, Latvijā izpelnījies diametrāli pretēju novērtējumu.

Samanta Tīna nesenā intervijā “Latvijas Televīzijai” gan uzsvēra, ka skaņdarba vēstījums ir par spēcīgām sievietēm un tas līdzinās tam, ko dziedātāja jau pērn vēlējās paust ar pašmāju atlasē uzvarējušo dziesmu “Still Breathing”. Māksliniece arī norādīja, ka dziesma nav tapusi ar aprēķinu par “Eirovīzijas” formātu. “Es noteikti neesmu tā, kas kaut ko rada, lai mēģinātu kādam trāpīt,” uzsvērusi Samanta Tīna.

Vienlaikus asas publiskās diskusijas izraisījusi arī vietnē manabalss.lv iesniegtā iniciatīva par to, lai Samanta Tīna ar skaņdarbu “The Moon is Rising” šogad nepiedalītos “Eirovīzijā”. Iniciatīvas autors, mūziķis Kaspars Pudniks, uzskata, ka Tīna un LTV “iespļaujot dvēselē Latvijas sabiedrībai un latviešu tautas gadsimtos koptajām tradicionālajām vērtībām”, turklāt dziesma neesot izvēlēta sabiedrības balsojumā, kā tas bijis līdz šim. Tiesa gan, šī iniciatīva pagaidām nav spējusi piesaistīt īpaši plašu atbalstītāju pulku un, visticamāk, tā arī pieklusīs, nerezultējoties nekādā tālākā notikumu attīstībā.

Lasiet arī: Noraidīta iesniegtā iniciatīva par to, lai Samanta Tīna nevarētu piedalīties Eirovīzijā

65. Starptautiskā “Eirovīzijas” dziesmu konkursa pusfināli Roterdamā notiks 18. un 20.maijā, bet fināls tiks aizvadīts 22.maija vakarā.

Samanta Tīna uzstāsies otrajā, 20.maija, pusfinālā. Latvija pēdējo reizi konkursa finālā iekļuva pirms sešiem gadiem – 2015.gadā to paveica Aminata ar dziesmu “Love Injected”, iegūstot godpilno 6. vietu. Aminata ir arī dziesmas “The Moon is Rising” līdzautore.

Jāatgādina, ka Samanta Tīna “Eirovīzijas” atlasē Latvijā bija piedalījusies piecas reizes, līdz pērn februārī nacionālajā konkursā “Supernova” uzvarēja ar dziesmu “Still Breathing”.

Uzvarētāju pirmo reizi noteica tikai skatītāju balsojums, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ 2020.gada “Eirovīzijas” dziesmu konkurss Roterdamā tika atcelts. Šogad konkurss mazliet savādākā formātā tiks rīkots šajā pašā Nīderlandes pilsētā, un tajā var piedalīties 2020.gadā izvirzītie dalībvalstu pārstāvji, taču ne ar iepriekš uzvarējušo dziesmu.

Par šī gada galvenajiem favorītiem “Eirovīzijas” konkursā Betsafe bukmeikeri atzinuši Maltu un Šveici. Maltas pārstāves Destiny izredzes uzvarēt tiek vērtētas ar 22% varbūtību, savukārt Šveices mākslinieka Gjon’s Tears – ar 20% varbūtību. Arī Destiny dziesma “Je Me Casse”, tāpat kā Samantas Tīnas skaņdarbs, apspēlē sieviešu neatkarības un spēka tematiku, kas jau līdz šim diezgan pārliecinoši spējusi uzrunāt klausītāju auditoriju.

Samantas Tīnas izredzes uzvarēt “Eirovīzijas” finālā bukmeikeru skatījumā gan nav lielas. Šādu notikumu attīstības scenāriju Betsafe vērtē vien ar 0,7% iespējamību.

Pēc ekspertu aplēsēm, no Baltijas valstīm lielākās izredzes ir Lietuvai – pašlaik tā starp favorītiem ierindojas 7. vietā ar aptuveni 7% uzvaras iespējamību. Vēl pirms pāris nedēļām, kad nebija zināmas visas konkursa dziesmas, Lietuvas ekscentriskā poproka grupa “The Roop” bukmeikeru vērtējumā bija izteikta līdere.

youtube icon
Abonēt youtube