Foto: Unplash.com

Sākot arī piektdienu, 7.maiju, līdz svētdienai, 9.maijam, tīmekļvietnē www.esmaja.lv norisināsies “Eiropas eksāmens”, kurā aicina piedalīties ikvienu interesentu, lai izzinošā un atraktīvā veidā pārbaudītu un papildinātu savas zināšanas par mums Eiropas Savienībā.

Piedalīties tiešsaistes testā un pievienoties zinātkāro pulkam šogad aicina ne vien skolēni visā Latvijā, bet arī sabiedrībā labi zināmas personības.

Viens no “Eiropas eksāmena” vēstnešiem ir Latvijas hokeja izlases kreisais uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, viņš iesaka sekot līdzi novitātēm un būt aktīviem: “Vai zināji, ka pasaules čempionāts hokejā šogad notiek Rīgā? Atbalsti mūs! Un vai zināji, ka “Eiropas eksāmens” šogad notiek 7., 8. un 9.maijā? Piedalies!”

Jāuzsver, ka šogad “Eiropas eksāmens” ne tikai mudina REDZĒT, DZIRDĒT, UZZINĀT, IZPRAST, bet arī priecē ar lieliskām balvām. Individuālie uzvarētāji, kā arī aktīvākā klase, skola un augstskola saņems galda hokeju ar Kaspara Daugaviņa parakstu, bet pieaugušie iegūs dāvanu kartes galda spēļu iegādei.

“Darbs un mērķtiecība, ko ieguldām, iestājoties par Latvijas un visas Eiropas interesēm, ir ļāvuši mums tikt pamanītiem un augstu novērtētiem Eiropas līmenī. Tā pamatā ir zināšanas, drosme un ieklausīšanās prasme. Pārbaudi savas zināšanas un sasniedz jaunas virsotnes!” aicina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Piedalīties “Eiropas eksāmenā” aicina arī TV kulinārijas šova “La Dolce Vita” vadītājs Roberto. Atraktīvais itālis lepojas, ka nupat iemācījies pagatavot jaunu ēdienu – Latvijā labi pazīstamo un daudzu iecienīto frikadeļu zupu. Viņš uzskata, ka jaunas zināšanas ir vērtība un pats galvenais ir neļauties slinkumam, bet tā vietā aktīvi darboties.

“Atceramies, ka 7., 8. un 9.maijā notiek “Eiropas eksāmens”, tāpēc – celies, ej, dari, piedalies!” iedrošina Roberto.

Savukārt dziedātāja Samanta Tīna maiju raksturo kā “īstu Eiropas mēnesi”, jo tajā gaidāmi divi ievērības cienīgi notikumi – “Eiropas eksāmens” un Eirovīzija, kurā Samanta Tīna pārstāv Latviju.

Lasiet arī: Video: Vai tu jau noklausījies Samantas Tīnas eirodziesmu?

“Vai zini, ka decembrī Latvijā, Rīgā, tiksies visu NATO valstu ārlietu ministri? Latvija jau gandrīz 20 gadu ir gan NATO, gan ES dalībvalsts. Pārbaudi savas zināšanas un piedalies “Eiropas eksāmenā”!” ikvienu interesentu uzrunā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Jāiemin, ka “Eiropas eksāmens” šogad notiek jau septīto reizi. Pagājušajā gadā dalībnieku skaits pārsniedza 30 000.

“Eiropas eksāmenā” katrs dalībnieks piedalās individuāli, vienu reizi, atbilstošajā vecuma grupā. Pieaugušie var piedalīties abos līmeņos – katrā vienu reizi.

Lai uzzinātu vairāk par “Eiropas eksāmenu”, aicinām ieskatīties šeit.

youtube icon
Abonēt youtube