Foto: Unplash.com

Arvien pieaugot Covid-19 saslimstībai Latvijā, pieaugums no nedēļas uz nedēļu kopš aprīļa sākuma sastāda 35,5%. Bet pagājušās nedēļas pieaugums pret iepriekšējām divām nedēļām ir 11,4%. Situācija stabili pasliktinās no nedēļas uz nedēļu, izziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.

Stacionāros pēdējo septiņu dienu laikā ārstējas vidēji 656 pacienti un par 2,4% pieaudzis to slimnieku skaits, kas stacionāros ārstējas ar smagu slimības gaitu.

Tāpat speciālisti uzsver, ka turpinās saslimstības pieaugums visās vecuma grupās, izņemot 70+, kas skaidrojams ar vakcinācijas veikšanu. No aprīļa sākuma ar patstāvīgu pieaugumu turpina palielināties saslimšana gan bērnu vidū līdz 18 gadiem, sociāliekonomiskās vecuma grupās no 20-69 gadiem, bet izteiktākais pieaugums pēdējo divu nedēļu laikā ir vecuma grupās 15-50 gadi.

Pēdējā informācija, kas saņemta par Covid-19 sekvencēšanas gadījumiem, liecina, ka Britu celma (B.1.1.7) īpatsvars pagājušajā nedēļā sastāda 91%.

Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 441,2* (pirms nedēļas – 404,1). Tikmēr Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs turpina samazināties, sasniedzot 340,2 (nedēļu iepriekš – 396,0). Latvija saslimstības ziņā pakāpusies uz 9.vietu starp visām Eiropas valstīm.

Kaimiņvalsts Igaunija ierindojas 12. vietā ar 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju 388,3 (nedēļu iepriekš – 446,6), savukārt Lietuvā novērojama situācijas pasliktināšanās, sasniedzot 6.vietu Eiropā, ar rādītāja pieaugumu līdz 576,4 (pirms nedēļas – 540,0).

Epidemioloģiskā situācija ar Covid-19 saslimšanu Latvijā pasliktinās, ieviestie drošības pasākumi joprojām ir spēkā ar mērķi novērst saslimstības izplatību. “Aicinām ikvienu iedzīvotāju ievērot minētos drošības pasākumus, tādējādi pasargājot sevi un savus līdzcilvēkus no iespējamas inficēšanās,” aicina SPKC.

Lasiet arī: Darbu atsāk āra terases. Valsts policija atgādina, ka turpinās veikt uzraudzību

Atgādinām, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

– vēdināt telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,

– pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu) vietās, kur tas ir nepieciešams,

– īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu,

– nedoties sabiedrībā pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

youtube icon
Abonēt youtube