Foto: Pexels

Latvijā nedaudz krities saslimstības ar Covid-19 rādītājs, ziņo Slimību profilakses un  kontroles centrā (SPKC).

Salīdzinot saslimšanu ar Covid-19 pagājušajā nedēļā (19.nedēļa) pret iepriekšējo nedēļu (18.nedēļa) ir vērojams neliels jaunatklāto saslimšanas gadījumu skaita samazinājums – par 6,2%. Pagājušajā nedēļā no jauna atklāti vidēji 574 inficētie dienā. Pagājušajā nedēļā par 1,9% samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 12 864 testus.

Vienlaikus pēdējo septiņu dienu laikā par 2,2% pieaudzis Covid-19 stacionēto pacientu skaits.

Vidēji 66 pacienti dienā, tādējādi saglabājot stabilu tendenci – vidēji 660 pacienti atrodas slimnīcā  katru dienu saistībā ar Covid-19 .

Augstākā saslimstība ar Covid-19 šobrīd vērojama Pierīgā un  Latgalē, norāda SPKC.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents (R) šobrīd ir 0,88 (nedēļu iepriekš 1,05), tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Šobrīd vērojama īslaicīga Covid-19 samazināšanās, kas dod cerību līdz ar drošības pasākumu ievērošanu un strauju vakcinācijas aptveres palielinājumu, iespējams,  izdosies pieauguma līkni pagriezt uz leju, norāda SPKC.

Eiropā vērojams saslimstības samazinājums. Salīdzinot valstu kumulatīvos saslimstības rādītājus, pieaugums ir trijās valstīs (Dānijā, Latvijā un Lietuvā).

Lasiet arī: VM rosina un nosauc virkni atvieglojumu pret Covid-19 vakcinētām personām

Latvija šobrīd ir 4.vietā ar lielāko saslimstības pieaugumu uz 100 tūkstošiem, bet  23 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums.

SPKC atgādina, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām nepieciešams:

  • īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu,
  • pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu),
  • vēdināt telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,
  • iespēju robežās strādāt attālināti,
  • nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube