Foto: Unplash.com

Rīgā, 10.maijā, noslēgusies apkures sezona, kas ilga 208 dienas un bijusi aukstākā pēdējos četros gados. Neskatoties uz to, ka siltumenerģijas tarifs bijis salīdzinoši zems, klienti par siltumu uz šo brīdi nav samaksājuši 3,5 miljonus eiro, informē AS Rīgas siltums valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Salīdzinājumam, ilgākā apkures sezona AS Rīgas siltums vēsturē bija 2020.gadā, un tā ilga 225 dienas.

Apkures sezonas ilgumu un siltumenerģijas patēriņu tiešā veidā ietekmē āra gaisa temperatūra. Vienlaikus jāatzīmē, ka ir simtiem klientu, kuri apkuri neatslēdz arī vasaras mēnešos, lai drēgnajās un lietainajās vasaras dienās mājoklī pastāvīgi būtu komfortabli, ko nodrošina Rīgas ēkās uzstādītie individuālie automatizētie siltummezgli.

AS Rīgas siltums valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis komentē: “Aizvadītā apkures sezona Rīgā nav bijusi pati garākā, bet salīdzinoši auksta gan.”

Klientiem nodotais siltumenerģijas apjoms bija 2,7 milj. megavatstundu (MWh), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo apkures sezonu ir par teju 12% vairāk. Savukārt izrakstīto rēķinu summa ir 133,7 milj. EUR, kas ir par 6% mazāka, nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika periodā.

Šajā Covid-19 pandēmijas laikā, ņemot vērā tās iespējamo ietekmi uz klientiem, AS Rīgas siltums norāda, ka tika pilnībā atcelti soda procenti par kavētiem maksājumiem un aktīvajā apkures sezonā netika ierobežota siltumenerģijas padeve klientiem, kas nespēja norēķināties par piegādāto siltumu.

Vidējais siltumenerģijas tarifs šajā apkures sezonā bija 43,24 EUR/MWh, kas ir par 16% mazāks nekā gadu iepriekš, kad vidējais siltumenerģijas tarifs bija 51,47 EUR/MWh.

Neskatoties uz to, ka siltumenerģijas tarifs ir salīdzinoši zems, klienti par siltumu uz šo brīdi nav samaksājuši 3,5 milj. eiro. Minētā parāda summa ir par laika posmu no 2020.gada oktobra līdz 2021.gada martam piegādāto siltumenerģiju un nomaksas procents ir līdzīgs iepriekšējam gadam. Par 2021.gada aprīlī piegādāto siltumenerģiju ir izrakstīti rēķini par kopējo summu 14,7 milj. eiro un to samaksas termiņš ir 20.maijs, pastāstīja N. Talcis.

Jāatzīmē, ka situācija ar parādiem ir dinamiska un mainās ik dienu.

“Vasaras sezonā aicinu apsaimniekotājus, kuriem ar parādu piedziņas jautājumiem neklājas viegli, uzsākt rūpīgu darbu. Iespējas ir vairākas – veidot speciālo uzkrājumu fondu šādiem gadījumiem, sasaukt dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, lai iesaistītu iedzīvotājus mājas pārvaldīšanā un aktīvāk risinātu jautājumus. Mēs redzam, ka ir apsaimniekotāji, kas bez sarežģījumiem norēķinās par sniegtajiem pakalpojumiem, savukārt citiem šie jautājumi vēl nav līdz galam sakārtoti,” norāda AS Rīgas siltums valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

Gadījumos, kad apsaimniekotājs ilgstoši neveic maksājumus, AS Rīgas siltums par situāciju ar parādiem informē arī dzīvokļu īpašniekus. Tāpat uzņēmuma mājas lapā www.rs.lv iespējams uzzināt aktuālo situāciju par parādiem – sadaļā Iedzīvotājiem – Daudzdzīvokļu māju īpašnieku parādi.

youtube icon
Abonēt youtube