Foto: Unplash.com

Latvijā no dienvidiem ieplūstot karstai gaisa masai, termometra stabiņš gandrīz visā Latvijas teritorijā līdz svētkiem ik dienas pakāpsies līdz +27…+32° atzīmei, debesis būs lielākoties skaidras, tomēr svētku dienās augstajai temperatūrai pievienosies pērkona negaisi ar stiprām lietusgāzēm, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā virs Latvijas laikapstākļus anticiklons, kura ietekmē debesis lielākoties būs skaidri zilas un sagaidāms sauss un saulains laiks, no pirmdienas vietām pēcpusdienās var izveidoties arī pērkona negaisi ar lietusgāzēm.  Pūtīs lēns dienvidu puses vējš.

Dienas būs karstas, un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +27…+32°, taču vietām pie jūras temperatūra saglabāsies +22…+27° robežās. Sagaidāmas arī pirmās tropiskās naktis šogad, kad gaisa temperatūra nepazemināsies zem +20°. Īpaši liela tveice būs jūtama lielajās pilsētās.

Spēkā ir brīdinājumi par karstumu – tuvākajās dienās dzeltenā līmeņa, bet no svētdienas – oranžā. Ir augsta iespēja, ka nākamās nedēļas sākumā tiks izsludināts arī augstākā – sarkanā līmeņa brīdinājums par karstumu, jo karstums saglabājas ilgi, paaugstinoties gaisa mitrumam, gaiss būs arī sutīgs.

Lasiet arī: Sinoptiķu brīdinājums par stipru karstumu turpmākajās dienās Latvijā

LVĢMC iesaka cilvēkiem uzturēties ēnā vai iekštelpās, izvairīties no tiešiem saules stariem un dzert lielu daudzumu ūdens, īpaši dienas vidū un pēcpusdienā, kad temperatūra būs visaugstākā.

Tāpat aicina ziņot neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai par cilvēkiem, kam karstuma ietekmē radušās veselības problēmas vai ir aizdomas par tām, zvanot pa tālruni 113.

Līgo svētkos un Jāņos karstums nedaudz mazināsies – pašreizējās prognozes liecina, ka augstākā temperatūra saglabāsies valsts austrumu daļā, kur termometra stabiņš joprojām pakāpsies līdz +25…+30°, rietumu daļā temperatūra būs par zemāka: +20…+26°. Debesu lielāko daļu brīžiem aizklās mākoņi, kas nesīs spēcīgas lietusgāzes ar pērkona negaisu, brāzmainu vēju un krusu, tomēr starp mākoņiem uzspīdēs arī saule.

Pastāv iespēja, ka negaisa mākoņi nesīs  īpaši intensīvas laika parādības, tomēr jāatceras, ka šobrīd prognozes svētkiem vēl ir ar lielu savlaicīgumu, tādēļ aicinām iedzīvotājus sekot prognozēm un sagatavotajiem brīdinājumiem.

youtube icon
Abonēt youtube