Foto: Pexels

No pirmdienas, 26.jūlija, ieceļošana Somijā ir atvērta arī tūristiem, uzrādot negatīvo Covid-19 testu. Tallink piedāvā regulārus reisus Tallina – Helsinki maršrutā un pēdējos šīs vasaras kruīza ceļojumus no Tallinas uz Ālandu salām.

Somijai no nākamās pirmdienas, 26.jūlija, atvieglojot ieceļošanas noteikumus valstī, atverot arī iespēju tūrisma ceļojumiem ar negatīvu Covid-19 testu vai vakcinācijas sertifikātu, šonedēļ un nākamnedēļ visi jūras ceļojumu entuziasti no Latvijas tiek aicināti doties šīs vasaras noslēdzošajos īpašajos kruīzos no Tallinas uz Ālandu salām Somijā ar kuģi Silja Serenade, kas no augusta sākuma atgriezīsies ierastajā maršrutā starp Helsinkiem un Stokholmu.

Kuģa Silja Serenade īpašie kruīzi no Tallinas uz Ālandu salām plānoti vēl 24., 26., 28. un 30.jūlijā, sniedzot iespēju ceļotājiem ieplānot īsākas vai garākas vasaras brīvdienas brīnišķīgajā arhipelāgā.

Tāpat pasažieri no Latvijas ir aicināti izmantot kuģu Star un Megastar satiksmi starp Igaunijas un Somijas galvaspilsētām, tādējādi ātri un ērti nokļūstot Somijā atpūtas vai darba vajadzībām. Reisi tiek izpildīti katru dienu, septiņas reizes dienā, kas ļauj īstenot arī ieceri par garāku atvaļinājumu Somijā, apceļojot valsti, piemēram, ar auto.

Saskaņā ar aktuālajiem Somijas valdības un Veselības un labklājības institūta lēmumiem, ieceļošana Somijā no nākamās pirmdienas, 26.jūlija, kļūs vieglāka un vienkāršāka.

Plānots, ka atbildīgās iestādes atcels robežkontroli starp Somiju, Eiropas Savienības un Šengenas zonas valstīm, kā arī tiks atvērta iespēja brīvai tūristu plūsmai uz Somiju, izpildot Somijas noteiktās ieceļošanas prasības un uzrādot vienu no šādiem apliecinājumiem*:

  • apliecinājums par pabeigtu vakcināciju pret Covid-19 ar Eiropas Savienībā apstiprinātu vakcīnu, un kopš pēdējās vakcinācijas ir pagājušas vismaz 14 dienas;
  • apliecinājums tam, ka pēdējo sešu mēnešu laikā persona ir atveseļojusies no koronavīrusa;
  • apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu.
  • Augstāk minētās prasības neattiecas uz personām, kas ir jaunākas par 15 gadiem.

Pirms ieceļošanas Somijā pasažieri tiek aicināti aizpildīt anketu Finentry vietnē (https://www.finentry.fi/en/), tādējādi būtiski atvieglojot un paātrinot ieceļošanas procesu. Ja persona Somijā uzturas ilgāk par 72 stundām un personai nav vakcinācijas sertifikāta, personas apliecinoša dokumenta un/vai persona ir saņēmusi tikai vienu vakcīnas devu, 72 stundu laikā pēc ierašanās valstī, ir nepieciešams veikt Covid-19 testu.

Lasiet arī: Turpmāk viena vakcīnas deva Covid-19 pārslimojušajiem būs pielīdzināta pilnam vakcinācijas kursam

*Papildu informācija par ieceļošanas noteikumiem Somijā un Zviedrijā pieejama mājaslapā www.tallink.lv/safe-trips.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube