Foto: Unplash.com

Starptautiskais laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!” norisināsies jau pavisam drīz – augusta beigās no 23. līdz 25.augustam. Šī gada festivāls ir viens no Rīgas vasaras kultūras programmas notikumiem, kas veltīts Baltijas mākslinieku daiļradei un jaunradei.

Festivālā piedalīsies igauņu-somu gaisa akrobātu trio Big wolf company, lietuviešu roku stājas meistars Džiugas Kunsmanas, latviešu objektu manipulācijas un žonglēšanas mākslinieks Dmitrijs Pudovs, igauņu-somu akrobātu pāris SaBoK Circus. Latviešu Sīra rata mākslinieks Aleksejs Smolovs ar domubiedriem šogad ar īpaši festivāla vietai radītu un pielāgotu jaundarbu “Pavediens” noslēgs festivālu. “Re Rīga!” festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers uzsver, ka šādas Site specific izrādes atstāj ilgstošu iespaidu uz apmeklētāju, jo ļauj skatītājam justies kā daļai no mākslas darba.

Festivāls “Re Rīga!” sadarbībā ar starptautisko projektu Baltic Circus on the road programmā iekļāvis divus aktuālus projekta dalībnieku priekšnesumus. Cirka mākslinieku apvienības Big Wolf Company un SaBoK Circus izturēja sīvu konkursu un tika novērtētas kā perspektīvākās Baltijā radītās laikmetīgā cirka izrādes. Māksliniekiem tika dota iespēja piedalīties radošā darba rezidencēs un starptautisku kuratoru uzraudzībā attīstīt un pilnveidot savas izrādes, lai tās labāk piesaistītu ne tikai Baltijas skatītāju, bet arī Eiropas festivālu veidotāju uzmanību un iekļautos starptautisko festivālu apritē. Festivāla “Re Rīga!” programmā skatītājiem būs unikāla iespēja novērtēt mākslinieku jaunradi pirms viņi dodas tālāk uz Jaunā cirka nedēļu Viļņā un Baltijas cirka skati “Epicirq” Tallinā.

Ielu mākslas un laikmetīgā cirka festivāls “Re Rīga!” notiek devīto gadu, tas ir lielākais laikmetīgā cirka un ielu mākslas notikums Baltijā. Festivāls ik gadu skatītājus iepazīstina ar jaunām, līdz šim šeit maz iepazītām kultūras formām. Paralēli izrādēm darbosies izglītības programma bērniem “Rotaļlaukums”, kas noris sadarbībā ar Rīgas cirka skolu.

Bijusī Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē Zeļļu ielā 25 no šī gada savas pagaidu mājvietu ir atradis Rīgas cirks un plašais parks ap to sniedz iespēju festivāla apmeklētājiem izbaudīt priekšnesumus, ievērojot drošības apsvērumus valstī.

Ieeja pasākumos būs bez maksas.

Lai nepārsniegtu pieļaujamo pasākumu apmeklētāju skaitu, tiks organizēta skatītāju pieteikšanās uz izrādēm. Informācija par pieteikšanos uz pasākumiem sekos festivāla sociālā tīkla Facebook profilā: https://www.facebook.com/rerigafestival un mājaslapā: https://reriga.lv/.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube