Foto: Race Around Poland

Velo ultra maratonists Arvis Sprude ir uzstādījis pasaules rekordu – visvairāk nobrauktie kilometri, septiņu dienu laikā pieveicot 3 023 kilometrus, plānoto 2800 kilometru vietā. Sprude arī uzvarējis sacensībās apkārt Polijai, kuru kopējais trases garums bijis 3 599 kilometri.

Iepriekšējais rekords tika pārsniegts par vairāk kā 1300 kilometriem. Rekordu ir oficiāli atzinusi un apstiprinājusi Starptautiskā WUCA (World ultra cycling association) asociācija.

“Daudzi man neticēja, kā arī es nebiju favorīts sacensībā, bet biju par sevi pārliecināts, man bija iespējami labākā komanda un atbalstītāji, lai sasniegtu šo rezultātu. Jūtos noguris, bet lepns par savu komandu un faktu, ka rekords ir sasniegts. Kārtējo reizi varu teikt – Latvija var!,” stāsta Arvis Sprude.

Arivs Sprude rekordu sasniedza kopā ar komandu, kas devās līdzi uz Poliju, rekorda sasniegšanai – Jāni Lauvu, Ivo Perševicu un Arno Ķikuru.

Arvis Sprude ir sporta skolotājs no Kuldīgas, kas riteņbraukšanu uzskata par savu kaislību un ar to cenšas aizraut ne vien vietējos kuldīdzniekus, bet arī visus, kam mājās pieejami velosipēdi. Jau tagad daudzi atbalstītāji un fani Arvim raksta ar lūgumu pēc padoma un ieteikuma kā pievarēt vairākus simtus kilometrus, Arvim uz to atbilde ir pavisam īsa – braucot un ticot saviem spēkiem.

youtube icon
Abonēt youtube