Foto: Unplash.com

Valsts aģentūra Civilās aviācijas aģentūra (CAA), izvērtējot tās rīcībā esošo informāciju un secinot, ka Afganistānas gaisa telpas izmantošana rada draudus civilās aviācijas gaisa kuģiem, rekomendējusi Latvijas aviokompānijām neveikt lidojumus uz Afganistānas lidostām, kā arī neizmantot tās gaisa telpu pārlidojumiem uz citiem galamērķiem, Rīta kafija noskaidroja CAA.

Tāpat ziņu portāls uzzināja, ka CAA ir veikusi pieejamās informācijas par situāciju Afganistānas gaisa telpā analīzi un konstatējusi, ka saistībā ar karadarbības krasu pastiprināšanos, pastāv augsts drošības apdraudējums civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri veic lidojumus uz Afganistānas lidostām vai šķērso Afganistānas gaisa telpu.

CAA nosūtījusi rekomendācijas vēstuli visām Latvijas aviokompānijām ar aicinājumu uz laiku atcelt plānotos lidojumus uz Afganistānas lidostām un atturēties no Afganistānas gaisa telpas šķērsošanas.

Aviokompānijām atļauts veikt Latvijas valstspiederīgo repatriācijas un evakuācijas reisus, iepriekš veicot drošības riska novērtēšanu lidojumam uz izvēlēto lidostu, kā arī veicot lidojuma saskaņošanu ar CAA.

Pasažieri, kuriem tuvākajā laikā bija plānoti lidojumi uz un no Afganistānas, aicināti sekot līdzi aktuālākajai informācijai aviokompāniju mājas lapās.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube