Foto: Unplash.com

Vien divas nedēļas rit jaunais mācību gads, bet daudzas skolas jau atkal saskaras ar attālināto mācību darbu Covid-19 straujās izplatības dēļ. Statistika ir visai biedējoša – vienas nedēļas laikā četrkāršojies klašu skaits, kurus skāris attālinātais mācību process. Tikmēr valdība klusē; lēmumi gaidāmi nākamnedēļ.

Šī gada pirmajā mācību nedēļā Covid-19 un attālinātais mācību darbs skāra 137 klases jeb tikai 1% no visām Latvijas vispārizglītojošajām skolām, tikmēr jau nedēļu vēlāk šis skaits četrkāršojās – 572 klases jeb jau 4,5%. Savukārt Rīgā situācija ir vēl skaudrāka – mācību gada pirmajā nedēļā Covid-19 dēļ attālinātais darbs skāra vien 13 klases, bet jau nedēļu vēlāk tās bija jau 157 klases jeb pat pusi Rīgas skolu.

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs sarunā ar ReTV žurnālistiem skaidro, ka kopumā Covid-19 izplatība skolās bērnu vidū esot salīdzinoši neliela. Aizvadītajā nedēļā pozitīvi bijuši vien 0,18% skrīningu rezultāti. “Šis procents kopumā nav liels, lielākā loma no gadījumiem atklāta jau pirmajā nedēļā, līdz ar to masveida izplatība skolās šobrīd ir novērsta. Ja šie bērni turpinātu mācīties, tur būtu situācija daudz sliktāka”.

Tikmēr epidemiologs Ģirts Briģis situāciju mācību iestādēs iezīmē daudz skarbāku. Viņš teic, jau pirms mācību gada sākuma bija skaidrs, ka bērniem, atgriežoties skolās, saslimstība sabiedrībā kopumā strauji kāps.

Jautājums šobrīd ir, vai un kad tiks lemts par stingrākiem kritērijiem arī skolās. Tiesa, valdības uzstādījums gan aizvien ir pēc iespējas ilgāk saglabāt iespēju bērniem mācīties klātienē.

Lasiet  arī: Valdība lemj, ka turpmāk skolēnu Covid-19 testēšanu veiks reizi 14 dienās

Vismaz 60% gadījumu pēc epidemiologu veiktajām aptaujām noskaidrojies, ka pozitīva skrīninga rezultātā bērnam ir bijuši kādi simptomi. Tādā gadījumā labāk ir vai nu palikt mājās, vai vērsties pie ģimenes ārsta.

youtube icon
Abonēt youtube