Foto: Unplash.com

“Lielajos veikalos, kur ir laba ventilācija, ir epidemioloģiski daudz drošāka vide nekā mazākos veikalos, kur, iespējams, vienīgā ventilācija ir caur durvīm”, TV24 raidījumā* sacīja Mārtiņš Vanags, Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) valdes priekšsēdētājs.

Vanags skaidro: “Ja skatās no epidemioloģiskā viedokļa, uz ko atsaucas arī Veselības ministrija savās prezentācijās, tad ārkārtīgi svarīgs jautājums no Covid-19 transmisijas novēršanas iekštelpās – ir telpu mehāniskā ventilācija.”

Ja telpas tiek labi ventilētas, piemēram, tādos tirdzniecības centros kā Alfa, Spice, gaiss nomainoties 20 minūšu laikā, kas ļaujot uzturēt ļoti zemu CO2 koncentrācijas līmeni gaisā, kas ir svarīgs faktors, lai Covid-19 izplatību mazinātu, norāda (NĪAA) valdes priekšsēdētājs.

“No šāda viedokļa lielajos veikalos, kur ir laba ventilācija, ir epidemioloģiski daudz drošāka vide nekā mazākos veikalos, kur, iespējams, vienīgā ventilācija ir caur durvīm. Tur nav mehāniskās ventilācijas un CO2 koncentrācija ir augsta un daudz augstāki ir Covid-19 pārnēsāšanas riski”, tā par situāciju veikalos teic Vanags.

* “Dienas personība ar Veltu Puriņu”

youtube icon
Abonēt youtube