Foto: Unplash.com

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors piemērojis naudassodu 1 500 eiro apmērā kādai medicīnas māsai par to, ka viņa viltoja nosūtījuma dokumentu negatīva Covid-19 testa rezultāta saņemšanai, informē prokuratūrā.

Prokurors minēto personu sauca pie kriminālatbildības par to, ka viņa tīši, personīgu motīvu vadīta, vēloties nodrošināt citai personai negatīvu Covid-19 testēšanas rezultātu starptautiskai ceļošanai, paņēma sev no deguna un kakla analīžu paraugus un sastādīja nosūtījumu koronavīrusa laboratoriskajam izmeklējumam, kuram pievienoja iepriekš paņemtos savu analīžu paraugus.

Nosūtījumā viņa norādīja, ka paraugs ņemts no citas personas.

Apsūdzētā persona pilnībā piekrita tai inkriminētā noziedzīgā nodarījuma apjomam un juridiskajai kvalifikācijai, kā arī atzina savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un to nožēloja.

Prokurors apsūdzētajai piemēroja prokurora priekšrakstu par sodu, piemērojot naudassodu 1 500 eiro, ko viņa jau ir samaksājusi, ieskaitot minēto summu Valsts kasē.

Prokuratūra atkārtoti norāda, ka dokumenta, kas dod tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, viltošana, kā arī viltota dokumenta realizēšana vai izmantošana ir noziedzīgs nodarījums. Dokuments par Covid-19 testa rezultātu, tostarp nosūtījums testa veikšanai, kā arī sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts, kas noteiktos gadījumos dod iespēju iegūt kādas privilēģijas vai atvieglojumus, atzīstams par dokumentu Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas izpratnē.

youtube icon
Abonēt youtube