Foto: Unsplash

Viedokļa raksts.

Tie, kuri saņēmuši viltotus sertifikātus un tos izmanto, ļoti veicina saslimstības izplatību.

Zināms, ka arī vakcinēti cilvēki slimo ar Covid-19, taču ievērojami mazāk.

Pēdējā Slimību profilakses un kontroles centra statistika vēsta, ka pagājušajā nedēļā no 6856 jaunajiem Covid-19 gadījumiem 5485 nav bijuši vakcinēti, taču 1371 – pabeidzis vakcinācijas kursu.

Augusta vidū uzzinājām, ka šādu “klientu”, kuri saņēmuši viltus vakcinācijas sertifikātu, bijuši vairāki simti. Pilnīga pārliecība Valsts policijai toreiz bija par aptuveni 200 personām, kuras it kā saņēmušas vakcīnu.

Tika aizturēti vairāki organizatori, kā arī kāda medmāsa par viltotu sertifikātu izsniegšanu.

Iedomāsimies teātra izrādi, uz kuru ierodas vairāki simti cilvēku — visi ar sertifikātiem. Tādēļ visi diezgan vēsā mierā dzīvojas bez maskām un atļaujas nedomāt par distances ievērošanu savā starpā. Viens atnāk ar viltotu sertifikātu un par spīti savai pārliecībai par Covid-19 nekaitīgumu vai pat neesamību kaut kur ir tomēr saķēris to vīrusu. Un aplipina apkārtējos. Arī vakcinēti cilvēki slimo. Ievērojami mazāk, taču slimo un nodod vīrusu tālāk.

Vai, piemēram, kāds skolotājs “iegādājies” Covid-19 sertifikātu, saslimst, iet uz darbu, aplipina skolēnus, kuri tālāk infekciju nodod citiem ģimenes locekļiem, kuri pēc saslimšanas nonāk pat slimnīcā. Varbūt pat nomirst.

Vai šādiem cilvēkiem, kuri lieto viltotus sertifikātus un, iespējams, veicina cita cilvēka nāvi, nebūtu jāpiemēro kriminālsods?

Arī atbildība pret pārgurušajiem ārstiem ir pārsteidzoši zema. Tāpat kā pret cilvēkiem, kuriem ir nepieciešamas citas ārstēšanas, kuras it kā var atlikt, taču pasliktina veselības stāvokli. Taču pagaidām nav iespējams nodrošināt, jo ārstu un vietu slimnīcās ir tik, cik ir. Tikmēr daži “gudrinieki” šķietami apiet sistēmu, uztaisa viltotus sertifikātus un turpina degradēt sabiedrības veselību.

Lasiet arī: Viedoklis | Lokdaunā ativakseru dēļ

Tas viss protams, nav simtprocentīgi, taču šīs divas ainas iezīmē, kā viltoto sertifikātu īpašnieki ievērojami veicina Covid-19 izplatību.

Kā zināms, pašlaik visaktīvākais delta variants arī ir daudzkārt lipīgāks, kas nozīmē, ka tas viegli pārnēsājas no cilvēka uz cilvēku.

Augustā atklātie viltojumi, protams, tika anulēti, taču šobrīd, visticamāk, ir kādi aktīvisti, kuri joprojām īsteno šādus noziegumus, kas rezultējas ar vēl lielāku saslimstību un slimnīcu, ārstu pārslogotību.

Nacionālais veselības dienests ziņo, ka pašlaik Latvijas slimnīcās atrodas 633 Covid-19 pacienti. Pēdējā diennaktī arī reģistrētas 16 cilvēku nāves, kam par iemeslu norādīts šis vīruss.

youtube icon
Abonēt youtube