Foto: Unplash.com

Kā zināms, no šī gada 21. oktobra līdz 14. novembrim nakts stundās ir spēkā pārvietošanās ierobežojumi jeb stingra mājsēde. Taču pastāv izņēmumi, Rīta kafija iepazīstina, kādi gadījumi ir uzskatāmi  kā attaisnojoši, lai pamestu dzīvesvietu.

Ir noteikts, ka mājsēdē laika posmā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 iedzīvotājiem ir pienākums uzturēties savās dzīvesvietās mājsaimniecības ietvaros, tai skaitā samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem!

Lasiet arī: Vai drīkst izvest suni ārā pēc pulksten 20.00? Atbild Valsts policija

Ja dzīvesvieta vai uzturēšanas vieta ir jāatstāj attaisnojošu iemeslu dēļ, obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums. To latviešu, angļu un krievu valodā var atrast, spiežot šeit.

Aizliegums pārvietoties, ja persona uzrāda aizpildītu apliecinājumu un personu apliecinošu dokumentu (personas apliecību vai pasi), nav attiecināms uz personām:

  • kuras dodas uz darba vai dienesta vietu vai no tās, vai veic darba vai dienesta pienākumus,
  • kurām nepieciešama psiholoģiskā atbalsta, ārstniecības pakalpojumu, tai skaitā vakcinācijas pret Covid-19 infekciju, saņemšana vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajā aprūpe, vai diennakts aptiekas apmeklējums
  • kurām nepieciešama nokļūšana līdz vai no pasažieru pārvadājumu sniegšanas vietai lidostā, ostā, dzelzceļa stacijā vai autoostā.

Valsts policija atgādina, ka apliecinājumu aizpilda katra persona individuāli. Apliecinājums ir jāaizpilda pirms telpu pamešanas!

Saistītās tēmas: mājsēdepašapliecinājums

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube