Foto: Flickr/Valsts kanceleja

Pirms mājsēdes stāšanās spēkā tika nolemts, ka pret Covid-19 vakcinētie un vīrusu pārslimojošie varēs saņemt pakalpojumus “zaļajā režīmā”, nevakcinētajiem jārēķinās ar savas izvēles sekām, TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” sola veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P!).

Cilvēki, kuri nebūs līdz noteiktajam datuma saņēmuši vakcinācijas sertifikātus, joprojām saskarsies ar ierobežojumiem un daļai darbs uz laiku varētu tikt uzteikts, pastāstīja veselības ministrs.

“Mēs pateicām, ka 15.novembrī mēs iesim no mājsēdes ārā, pat saprotot, ka dati nerādīs sevišķi labu ainu, bet mēs būsim novērsuši daudz lielāku pasliktinājumu. Mājsēdes jēga bija nepieļaut vēl lielāku saslimstības vilni, kurš tagad ir apstājies un sāk dilt, kā arī nepieļaut pārslodzes slimnīcās. No mājsēdes iesim ārā tādā pašā veidā kā iegājām – bija “zaļais režīms”, kurā tikai vakcinētiem un pārslimojošiem cilvēkiem būs pieejami dažāda veida pakalpojumi. Pamatā uz to mēs arī ejam. Tas, kas varētu mainīties – daudz vairāk tiks izmantoti antigēnu eksprestesti. Nevakcinētiem cilvēkiem ir jārēķinās, ka nekādas atkāpes nebūs,” norāda D. Pavļuts.

Spēkā paliks pienākums publiskajā sektorā strādājošajiem no 15.novembra būt ar sadarbspējīgiem sertifikātiem. Tie ir valsts un pašvaldību darbinieki, mediķi, skolotāji un citi. “Pārējiem (klātienē klientu apkalpošanā iesaistītajiem) ir otrs datums- 15.decembris – arī to lūdzam nenokavēt,” aicina ministrs.

Uz jautājumu, vai obligātais pienākums vakcinēties pret Covid-19 neradīs sekas, piemēram, slēgtus mazos veikalus lauku reģionos, veselības ministrs atbild noraidoši: “Protams, kaut kādas sekas varētu būt, bet domāju, ka tas būs mazākas nekā šobrīd kādam tās liekas. Es vienkārši zinu, kādi ir tie cipari – cilvēku skaits, kuri nebūs paguvuši līdz 15.novembrim vakcinēties. Tiksim galā! Un tie, kuri nebūs uzsākuši vakcināciju līdz šim termiņam, jārēķinās, ka nebūs nekādas atkāpes, būs atstādināšanas, kā paredzēts. “

Pēc Pavļuta domām, kā iespējamās sekas saistībā ar tiem, kuri turēsies pretī vakcinācijai, ir daudz mazākas nekā tās grūtības, kuras jau tagad kā sabiedrība pārdzīvojam – 50 nāves dienā, noslēgta ekonomika, mājsēde, utt. “Es domāju, ka mums vairs nav izvēles. Tās nepatīkamās sekas ir daudz mazākas par tām šausmām, kas mums ir jānovērš,” uzskata veselības ministrs.

youtube icon
Abonēt youtube