Pēc teju mēneša ilga pārtraukuma, ar otrdienu, 16.novembri, Rīgas Zooloģiskais dārzs atkal ver vārtus apmeklētājiem, lai jau valsts svētku nedēļā un arī turpmāk katru dienu būtu pieejams nesteidzīgām pastaigām un interesantiem brīžiem kopā ar zoodārza iemītniekiem.

Var šķist, ka dzīvnieku dzīvē nekas nemainās atkarībā no tā – ir vai nav zoodārzā apmeklētāji. Taču patiesībā dzīvnieki ātri vien pierod pie miera un klusuma, tāpēc apmeklētājus lūdz vismaz šonedēļ zoodārza apmeklējuma laikā pārvietoties klusi. Pamanot dzīvnieku satraukumu, netuvoties nožogojumam vai mītnei.

Īpaši šis lūgums attiecināms uz tramīgo antilopju impalu un zebru viesiem Āfrikas savannas ekspozīcijā, kā arī žirafītes Vakilijas draugiem Žirafu mājā. Jāņem vērā, ka otrdien jaunajai žirafei būs pirmā tikšanās ar apmeklētājiem iekštelpās, jo līdz šim svešiniekus viņa ir redzējusi tikai pie āra aploka nožogojuma. Neiecietīga pret ziņkāriem skatiem atkal kļuvusi arī lauvene Cvanga, kura savus lauvēnus Teiku un Vari joprojām pieskata ļoti rūpīgi un nekautrējas uzrūkt ļaudīm pie skatloga.

Tomēr vairumam dzīvnieku atkalredzēšanās ar apmeklētājiem ir priecīgs notikums, jo cilvēku vērošana viņiem ir kā savdabīga izklaide.

“It kā jau mēnesis ir pavisam īss laika sprīdis, bet pa šo laiku lūsēni Demijs un Rems jau teju māti pārauguši, lamu vikunju un baltpurna briežu mazuļi nobrieduši spēcīgi un stalti, bet vainagdzērvēns no vecākiem atšķirams vien pēc brūnas cepurītes, nevis zeltaina kroņa. Katrs mēnesis zoodārzā nes izmaiņas! Ja netici, atnāc un pārliecinies pats,” aicina Zooloģiskā dārza informācijas dienests.

Jānorāda, ka Zoodārzs strādā “zaļajā režīmā” – pieaugušajiem viesiem pie kasēm jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, savukārt bērniem no 12 gadu vecuma jāuzrāda arī testēšanas sertifikāts.

Kases atvērtas no plkst. 10.00 līdz 16.00

youtube icon
Abonēt youtube