Foto: Flickr/Latvijas armija

Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar tālruņa speciālistiem arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju ikviens varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Dežūrārstu darba grafiks ir pieejams NVD tīmekļvietnes sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.

Ja brīvdienu laikā iedzīvotājam ir parādījušies Covid-19 saslimšanas simptomi, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c. – Covid-19 analīzes var nodot bez ārsta nosūtījuma kādā no zemāk minētajām analīžu nodošanas vietām:

• Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca

Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 67000610,

internetā: rakus.eveselibaspunkts.lv

• E. Gulbja laboratorija

Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 67801112,

internetā: https://www.egl.lv/autorizacija/?auth

• Centrālā laboratorija

Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 8330,

internetā: pieraksts.laboratorija.lv

• MFD Veselības grupa

Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 8313,

internetā: www.mfd.lv/lv/covid-19

• Veselības centrs 4

Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 67298500.

internetā: tests@vc4.lv

• iVF Rīga Laboratorija

Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 25444405; genetikascentrs@ivfriga.eu

Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303. Ar laboratoriju darba laiku svētkos iespējams iepazīties NVD tīmekļvietnes sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.


Traumu (apdegumu, mežģījumu, lūzumu u.c.) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Dzīvībai kritiskā gadījumā jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113.

youtube icon
Abonēt youtube