No 1.decembra līdz 11.decembrim no plkst. 12.00 līdz 19.00 astoņās Latvijas pilsētās notiks bezmaksas automobiļu pārbaudes, kurās vadītājiem būs iespēja noskaidrot, vai auto pilnvērtīgi sagatavots ziemas ceļiem.

Pērn līdzīgā akcijā tika pārbaudīti aptuveni 700 automobiļi, vairāk nekā pusei atklājot dažāda līmeņa nepilnības, par ko daudzi vadītāji pat nenojauta.

“Tuvojoties ziemai, automašīnas uzturēšanā pastiprināta uzmanība jāpievērš atbilstošu ziemas riepu nomaiņai, degvielai un tās daudzumam bākā, logu slotiņām un šķidrumam un bremžu stāvoklim. Atskatoties uz iepriekšējā gada rezultātiem, kad vidēji dienā pārbaudījām ap 70 auto, secinām, ka šādas pārbaudes ir ļoti vajadzīgas un autovadītāju vidū augsti novērtētas”, saka Drošas Braukšanas Skolas direktors Jānis Vanks.

Lasiet arī: Timrots stāsta, cik ātrā laikā no sniega jānotīra galvenie autoceļi

Kas tiks pārbaudīts?

• Tiks noteikta ziemas riepu atbilstība likumam un drošas braukšanas pamatprincipiem – tās ir darba kārtībā, ja nav vecākas par pieciem gadiem, kā arī riepu protektors seklākajā vietā nav mazāks par 4 līdz 5 milimetriem;

• Apsekoti automašīnas lukturi, lai noskaidrotu, vai tie ir atbilstoši noregulēti un neapžilbina pretim braucošos;

• Pārbaudīta logu slotiņ  u kvalitāte, lai nepieciešamas gadījumā tās varētu nomainīt;

• Tiks sniegtas konsultācijas par drošu braukšanu ziemas sezonā un veicamajiem priekšdarbiem, lai auto būtu gatavs ziemai.

Pēc pārbaudes autovadītāji saņems speciālistu slēdzienu, kas palīdzēs atbilstoši sagatavoties ziemas braukšanas sezonai.


“Autovadītājiem ir jāizturas ar lielu atbildību pret ceļa satiksmes drošības jautājumiem un laikus jāsagatavo sevi un auto, lai novērstu negadījumu riskus. Drošība uz ceļa ir ilgtermiņa rūpes gan par savu auto, gan citiem ceļa satiksmes dalībniekiem, un tajā nozīmīga loma ir arī kvalitatīvai un laikapstākļiem atbilstošai degvielai. Uzpildot savā auto labāko, ikviens var būt drošs, ka auto kalpos ilgāk, būs ekonomiskāks un videi draudzīgāks,” uzsver Circle K Latvia degvielas kategorijas vadītājs Gatis Titovs.

Rūpējoties par satiksmes drošību, bezmaksas Servisa dienu piedāvā Drošas Braukšanas Skola (DBS Autoskola) sadarbībā ar Circle K degvielas uzpildes stacijām. Katrs akcijas dalībnieks, kas veiks auto pārbaudi, saņems arī bezmaksas karsto dzērienu.

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks:

Rīgā 1.decembrī – Anniņmuižas bulvārī 25a, Rīgā, LV-1067; 11.decembrī – Jāņavārtu ielā 21, Rīgā, LV-1073;

Jelgavā 2.decembrī – Brīvības bulv.1, Jelgavā, LV-3002;

Ventspilī 3.decembrī – Rūpniecības ielā 4, Ventspilī, LV-3601;

Liepājā 4.decembrī – Esperanto ielā 2/8, Liepājā, LV-3400;

Valmierā 7.decembrī – Ausekļa ielā 26, Valmierā, LV 4201;

Rēzeknē 8.decembrī – Atbrīvošanas alejā 143b, Rēzeknē, LV-4604;

Jēkabpilī 9.decembrī – Rīgas iela 218G, Jēkabpils, Jēkabpils nov, LV-5202;

Daugavpilī 10.decembrī – Ventspils iela 28,Daugavpils, LV-5404.

youtube icon
Abonēt youtube