Tiesībsargājošo iestāžu reakcija pret tiem cilvēkiem, kuri piedalījās politiķa Alda Gobzema rīkotajā akcijā 13.decembrī pie Rīgas pils, bija pārāk maiga, šodien TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

“Varēja ierosināt administratīvo procesu pret katru, kurš tur gāja, jo viņš apzināti pārkāpa epidemioloģiskās drošības noteikumus. Es viņus personīgi vispār nebūtu [Rīgas pils] laukumā laidis – aizslēgtu visas ielas, noliktu policijas posteņus un neļautu pulcēties,” viņš pauda.

Lasiet arī: Gobzemam par rīkoto piketu būs jāatbild

“Lai gan Rīgas dome akciju neatļāva, cilvēki stūrgalvīgi gāja. Žēl, ka tikai 14 administratīvā pārkāpuma procesi ir ierosināti”, uzskata ģenerālprokurors.

Uz jautājumu, kā novērtēt šo akciju no demokrātijas viedokļa, Juris Stukāns teica, ka “tā ir apzināta valsts normālas pastāvēšanas kārtības graušana, jo neviens nav aizliedzis mītiņus un demonstrācijas tad, kad tas neapdraud veselību.”

Viņaprāt, akcijas rīkotājiem vajadzēja pagaidīt, kad beigsies līdz 11.janvārim izsludinātā ārkārtas situācija: “Lūdzu, februārī lai staigā pa visiem parkiem! Pretējā gadījumā būs anarhija un haoss!”.

Tāpat ģenerālprokurors uzsvēra, ka vakcinācija ir vienīgais veids, kā pārvarēt pandēmiju. Viņš nepauda žēlumu pret tiem, kas nevakcinēšanās dēļ zaudēs darbu. Vaicāts, ko viņiem iesākt, Juris Stukāns teica: “lai iet ledu tīra!”

Saistītās tēmas: Aldis GobzemsJuris Stukāns

youtube icon
Abonēt youtube