Foto: Unplash.com

Šonedēļ vēl gaisa temperatūra lielākoties būs virs 0°. Piektdien un sestdien dienas laikā vietām Kurzemē gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +5…+6°, bet nākamnedēļ visā Latvijā gaidāms sals – atsevišķās naktīs termometra stabiņš var noslīdēt līdz -20°, debesīm skaidrojoties, līdz pat -25…-27°, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien rietumos būs daļēji mākoņains laiks, kamēr valsts austrumos mākoņu būs vairāk, kur arī palaikam gaidāms lietus, slapjš sniegs, dienas laikā arī sniegs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, piekrastē pastiprinoties brāzmās līdz 15 m/s. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā būs -1…+6° robežās.

Sestdien mākoņu būs vairāk un vienīgi rietumos brīžiem debesis skaidrosies. Naktī dažviet austrumos snigs sniegs, savukārt dienā jau daudzviet centrālajos un austrumu rajonos gaidāmi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs, austrumos arī sniegs. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs no -2° valsts austrumos līdz +5° jūras piekrastē, bet maksimālā dienā būs līdz +2…+7°. Svētdien daudzviet līs, austrumos arī snigs. Dienā pastiprināsies ziemeļrietumu ziemeļu vējš, kas piekrastē brāzmās sasniegs 15-18 m/s. Pakāpeniski kļūs vēsāks un gaisa temperatūra naktī vēl būs nedaudz virs 0°, savukārt dienas gaitā gaisa temperatūra pazemināsies un jau daudzviet valsts austrumos gaidāmi mīnusi.

Gaisam kļūstot vēsākam un gaisa temperatūrai pazeminoties zem nulles, daudzviet uz ceļiem un ietvēm izveidosies apledojums.

Nākamnedēļ Latviju sasniegs ļoti auksta gaisa masa un visas nedēļas garumā gaidāms sals. Ja pirmdien gaisa temperatūra dienas laikā būs -1…-7° robežās, tad jau nākamajās dienās gaidāms sals no -5 grādiem piekrastes teritorijās līdz -15° valsts austrumos. Naktīs gaisa temperatūra vietām pazemināsies līdz -20°, bet ja debesis skaidrosies, tad iespējami arī -25…-27°. Strauji ienākot aukstākam gaisam, virs jūras un līča veidosies nokrišņu mākoņi, kas vietām var atnest stipru snigšanu. Nedēļas pirmajā pusē dominējošais būs ziemeļu vējš un visvairāk sniegs ir iespējams Kurzemē, Zemgalē, kā arī Rīgas apkārtnē.

Arī Ziemassvētkos būs līdzīgi laika apstākļi. Visā Latvijā gan naktī, gan saglabāsies sals, nakts stundās termometra stabiņam vietām pazeminoties līdz pat -20…-25°, dažviet arī snigs.

youtube icon
Abonēt youtube