Foto: Unplash.com

Tuvākajās dienās valstī valdīs aukstas gaisa masas – gaisa temperatūra būs negatīva un tikai dienas gaišajās stundās daļā teritorijas tā paaugstināsies pāris grādus virs nulles. Sākot no nākamās nedēļas vidus, Latviju sasniegs gaisa masas no rietumiem, kas atnesīs siltāku, vējaināku un nokrišņiem bagātāku laiku, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien laika apstākļus noteiks neliels augsta spiediena atzars. Naktī mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs un tikai atsevišķos rajonos gaidāms sniegs, Vidzemes dienvidrietumos sniega segas biezums palielināsies par 2-4 cm. Ceļi būs slideni! Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas piekrastē būs stiprāks un brāzmās sasniegs 15-18 m/s. Gaiss atdzisīs līdz -5…-10°, Kurzemē un Vidzemes piekrastē līdz 0…-5°. Dienā saule mīsies ar mākoņiem, kas dienas pirmajā pusē austrumos, bet pēcpusdienā arī rietumos nesīs sniegu, jūras piekrastē arī slapju sniegu un lietu. Pūtīs mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas iegriezīsies no dienvidrietumiem. No rīta piekrastē vējš vēl būs brāzmains. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma 0…-3°, jūras piekrastē +1…+3° robežās.

Sestdien laiks būs mākoņains un daudzviet snigs. Kurzemes piekrastē gaidāms arī slapjš sniegs, lietus, palaikam Kurzemē snigs intensīvi, līdz ar to vietām sniega segas biezums palielināsies par 2-4 cm. Ceļi būs slideni, iespējama neliela apledojuma veidošanās, tāpēc autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem! Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas piekrastē būs nedaudz stiprāks, brāzmās sasniedzot 15 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī gaidāma +1…-4°, valsts austrumos -5…-10° robežās, savukārt, dienā gaiss iesils līdz -2…+3°, valsts rietumos veidojoties atkusnim.

Svētdien nokrišņu daudzums mazināsies – tikai naktī vietām gaidāms sniegs, savukārt, diena paies bez būtiskiem nokrišņiem visā valstī. Naktī vēl pūtīs mērens dienvidu puses vējš, kas dienas laikā pierims. Gaisa temperatūra visas diennakts laikā pieturēsies -1…-6° robežās.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē virs Latvijas vēl atradīsies aukstas gaisa masas. Gan pirmdien, gan otrdien gaisa temperatūra būs zem nulles – naktīs termometra stabiņš var noslīdēt līdz -10…-12° atzīmei. Pūtīs lēns vējš, kas otrdien iegriezīsies no dienvidu puses. Būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Bet jau naktī uz trešdienu, no rietumiem valstī ieplūdīs siltāka gaisa masa, kas atnesīs vējainu un nokrišņiem bagātu laiku. Vējš pārsvarā pūtīs no rietumiem un pastiprināsies, vietām brāzmās sasniedzot pat 20-21 m/s. Palaikam līs un snigs.

Pēc pašreizējam prognozēm spriežot, atkusnis nebūs ilgstošs un jau nākamajās brīvdienās valstī no ziemeļiem ieplūdīs aukstākas gaisa masas un gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies. Laika apstākļi var būt mainīgi.

youtube icon
Abonēt youtube