Foto: Unplash.com

Šonedēļ nedēļas sākumā laiks vēl saglabāsies auksts, tomēr snigs mazāk. Šī brīža prognozes liecina, ka ap gadumiju pie mums ieplūdīs siltāks gaiss – gaisa temperatūra paaugstināsies un vietām sniegs sāks kust, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pirmdien, 27.decembrī, un otrdien atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, līdz ar to snigs mazāk un joprojām pieturēsies sals. Pirmdien snigs galvenokārt valsts austrumos, tur sniega segas biezums palielināsies par 2–4 cm, snigšanas laikā redzamība var pasliktināties, bet autovadītājiem jāņem vērā, ka ceļi joprojām daudzviet ir slideni. Pūtīs lēns vējš, gaisa temperatūra būs  –3…–8 grādi (pēc Celsija), piekrastē –2…+3 grādi.

Debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra var pazemināties vēl par pāris grādiem.

Otrdien debesis vietām skaidrosies un vien nakts sākumā austrumos jārēķinās ar nelielu sniegu. Vējš joprojām saglabāsies lēns līdz mērens un pūtīs no dienvidiem, dienvidaustrumiem – vienīgi dienā piekrastē vējš būs  brāzmaināks. Gaisa temperatūra naktī un dienā būs –5…–10 grādi, piekrastē  –2…–7 grādi.

Darba nedēļas vidū debesis lielākoties aizklās mākoņi, vietām snigs. Dominēs mērens dienvidaustrumu, austrumu vējš, piekrastē tas būs brāzmains. Gaisa temperatūra naktī un dienā būs no –3 grādiem jūras piekrastē līdz –13 grādiem valsts austrumos.

Šī brīža LVĢMC prognozes liecina, ka 2021.gada izskaņā pie mums pakāpeniski ieplūdīs siltāks gaiss – daudzviet termometra stabiņš pakāpsies virs nulles, līdz ar to sagaidīsim atkusni.  Tomēr pa laikam vēl būs jārēķinās ar nokrišņiem – gan sniegu, gan slapju sniegu un lietu.

youtube icon
Abonēt youtube