Foto: Unplash.com

Ilgstošais sals un biezā sniega kārta rada ilūziju, ka Rīgas ūdenstilpju ledus varētu būt pietiekami biezs, lai uz tā droši atrastos. Vairāk par ledus kvalitāti vēsta Rīgas pašvaldības policijas aktuālo ziņu vietne.

Ledus kvalitātes analīze liecina, ka tā biezums ir nevienmērīgs, svārstoties no aptuveni 7cm līdz pat dažiem milimetriem, turklāt esošais ledus ir porains, kas paaugstina tā trauslumu.

Policija aicina zemledus makšķerniekus būt pacietīgiem un sagaidīt brīdi, kad oficiāli tiks atļauts atrasties uz ledus. Savukārt ņemot vērā, ka ir sācies skolēnu ziemas brīvlaiks, policija aicina vecākus savām atvasēm atgādināt, ka pašlaik pilsētā uz ledus atrasties ir aizliegts un tas ir bīstami.

Piemēram, aizvadītajā nedēļā ceturtdien, 23.decembrī, RPP Videonovērošanas centra darbinieki pamanīja kādu mazu zēnu, kurš mēģināja uzkāpt uz Buļļupes ledus Daugavgrīvā. Zēns ielūza, taču par laimi paspēja pieturēties pie krasta, tādēļ incidentā vien piesmēla zābakus ar saltu ūdeni. Policistu ierašanās brīdī zēns jau bija uzsācis ceļu mājup, tādēļ kārtības sargi pavadīja viņu līdz dzīvesvietai un pārrunāja notikušo ar zēna vecākiem, brīdinot, ka pat šādas it kā nevainīgas izklaides var beigties traģiski.

Katru ziemas sezonu speciālisti no Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes monitorē ledus biezumu un kvalitāti Rīgas ūdenstilpēs, īpaši uzmanību pievēršot populārākajām pulcēšanās vietām un zemledus makšķernieku iecienītākajām vietām.

Pašlaik ledus biezums ir nevienmērīgs un porains, turklāt to klāj bieza sniega sega, kas rada mānīgu iespaidu par ledus izturību.

Atgādinām, ka no 3.decembra Rīgā ir uzsludināts paaugstinātas ledus bīstamības periods – šajā laikā uz ūdenstilpju ledus Rīgā atrasties ir aizliegts. Sods par atrašanos uz ledus var sasniegt 100 eiro.

youtube icon
Abonēt youtube