Foto: Pexels

No ceturtdienas, 30.decembra, atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus. 

No 30.decembra aizliegums atrasties uz ledus neattieksies uz Bolderājas karjeru, Bābelīti, ūdenstilpēm Vladimira Kudora parkā. Varēs atrasties uz ledus arī Ķengaraga dīķī, taču aizliegums saglabājas uz zonu 70 m no Daugavas ietekas.

Tāpat aizliegums vairs neattieksies uz atsevišķiem ūdenstilpju posmiem:

• Vecdaugavas posmu no Vēlavu ielas 3A līdz Vēdzeļu ielai 4;

• Kojusalas grāvja posmu no Austuves ielas 5A līdz Krasta ielai 97A;

• Ķīšezera posmiem:

  •  no Ostas prospekta 11D līdz Ezermalas ielai 24/26 – ne tālāk kā 100 m no krasta līnijas;
  •  no Ezermalas ielas 10B līdz Mārkalnes ielai 20 k-7 – ne tālāk kā 100 m no krasta līnijas,
  •  no Jaunciema gatves 240 līdz Jaunciema gatvei 167D – ne tālāk kā 100 m no krasta līnijas;

• Juglas ezera posmu no Ulža ielas 21 līdz Mākoņu ielai 1A (Lielloka līci) – ne tālāk kā 200 m no krasta līnijas.

Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus un iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, joprojām ir aizliegts atrasties uz pārējo pilsētas teritorijā pieejamo publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Pašvaldība atgādina, ka ledus biezums dažādās vietās var būt atšķirīgs, simtprocentīgu drošību garantēt nav iespējams, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem, kāpjot un atrodoties uz ledus.

Lasiet arī: Video. Kamera fiksē, kā mazs zēns, spēlējoties pie ūdenstilpnes, ielūzt ledū

Pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpēm ir noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā, ja netiek piemēroti atsevišķi izņēmumi, iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.

Atbildība par atrašanos uz ledus vietās, kur tas nav atļauts, ir noteikta Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā. Par likuma pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 100 eiro.

youtube icon
Abonēt youtube