Foto: Unplash.com

Sen gaidītā depozīta sistēma Latvijā darbību sāks jau 1.februārī, atgādina SIA Depozīta iepakojuma operators.

Depozīta sistēmas ieviesējs informē, ka depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) iepakojumus, kuros iepildīti bezalkoholiskie dzērieni, visa veida alus un citi alkoholiskie (līdz 6%) dzērieni, savukārt pašam iepakojumam būs jābūt bez būtiskiem bojājumiem, bet uz dzēriena etiķetes jāatrodas skaidri nolasāmam svītrkodam un Latvijas depozīta sistēmas zīmei.

depozīta sistēma, depozīta sistēma Latvijā, nodot pudeles, iepakojumi, daba, Depozīta sistēmas ieviesējs, pudeles, marķējums, datums, 1.februāris, šogad,

Kādi iepakojumu veidi ir iekļauti depozīta sistēmā?

No 1.februāra depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) dzērienu iepakojumus. Šajos iepakojumos var būt iepildīti dažādi karbonizētie un nekarbonizētie bezalkoholiskie dzērieni (piemēram, minerālūdens, dzeramais ūdens, limonādes, enerģijas dzērieni, ledus tēja, sulas, nektāri), visa veida alus, kā arī citi fermentētie produkti ar alkohola saturu līdz 6% (piemēram, sidrs, alkoholiskie kokteiļi ar alkohola saturu no 0,5% līdz 6%).

Svarīgi piebilst, ka depozīta sistēmā nevarēs nodot vīna un stiprā alkohola pudeles.

depozīta sistēma, depozīta sistēma Latvijā, nodot pudeles, iepakojumi, daba, Depozīta sistēmas ieviesējs, pudeles, marķējums, datums, 1.februāris, šogad,

Kritēriji nododamajam depozīta iepakojumam

Depozīta sistēmā varēs nodot tukšu un nesaspiestu vai nesaplēstu depozīta iepakojumu bez būtiskiem bojājumiem. Etiķetēm uz iepakojuma jābūt neskartām un ar skaidri nolasāmu svītrkodu un Latvijas depozīta zīmi, kas apzīmēs konkrētā iepakojuma piederību depozīta sistēmai, kā arī norādīs uz faktu, ka par šo iepakojumu ir iemaksāta depozīta maksa. Ņemot vērā, ka katrā valstī darbojas sava neatkarīga depozīta sistēma, citās valstīs iegādātus depozīta iepakojumus nodot Latvijā nevarēs.

Visos depozīta punktos plastmasas pudeles varēs nodot gan ar vāciņiem, gan bez tiem, taču depozīta sistēmas operators iesaka iedzīvotājiem nodot pudeles ar vāciņiem, jo tas nodrošinās arī vāciņu pārstrādi, un tādējādi – tīrāku vidi. Turklāt, atstājot pudeles vāciņu, būs vieglāk saglabāt iepakojuma sākotnējo formu.

Plastmasas (PET), stikla un metāla iepakojumu veidu iekļaušanu depozīta sistēmā nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 519. Kā rāda pieredze gan kaimiņvalstīs, gan pasaules mērogā, tieši plastmasa, stikls un metāls veido lielāko dzērienu iepakojumu īpatsvaru, turklāt tie ir arī visbiežāk sastopamie izmestie iepakojumi dabā, uz ielām, sabiedriskās un izklaides vietās.

Plašāka informācija par depozīta sistēmā iekļautajiem iepakojumu veidiem atrodama www.depozitapunkts.lv.

youtube icon
Abonēt youtube