Foto: Flickr/NMPdienests

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vērtēs, vai videonovērošanas kameru ieviešana pie brigāžu mediķu formastērpa ļauj pilnveidot palīdzības sniegšanu pacientiem un brigāžu drošību. 

NMPD nākotnē varētu paplašināt videonovērošanas pielietošanu izsaukumos, šobrīd vērtējot iespēju papildus jau operatīvajā medicīniskajā transportlīdzeklī izvietotajām videonovērošanas kamerām ieviest kompaktu kameru arī pie brigāžu mediķu formastērpa. Šādas ieceres mērķis ir pilnveidot palīdzības sniegšanu pacientiem un pašas brigādes drošību izsaukumu laikā.

NMPD brigādes izsaukumos strādā ne tikai operatīvajā medicīniskajā transportlīdzeklī, kas jau kopš 2011.gada ir aprīkoti ar videonovērošanas kamerām mašīnas ārpusē un salonā, bet arī dažādās notikumu vietās ārpus auto, pastāsta pārstāvji.

Šādos gadījumos nav iespējams izsekot līdzi visa izsaukuma izpildei un tik operatīvi sniegt brigādei atbalstu vai reaģēt īpašās situācijās. Brigāžu mediķi izsaukumos nereti sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem klīniski neskaidros vai ļoti sarežģītos gadījumos, tāpat arī apstākļos, kas apdraud pašu mediķu drošību un dažkārt pat dzīvību – šobrīd brigādēm atbalsts tiek nodrošināts pa telefonu vai rāciju, bieži vien neredzot reālo situāciju, ar situāciju iepazīstina NMPD.

“Medicīnā arvien vairāk ienāk mūsdienu tehnoloģijas, kas ļauj labāk palīdzēt pacientiem. Šādu iespēju saredzam arī dienestā. Mēs ļoti ceram, ka šī būs mūsu darba ikdiena – kritiskos vai sarežģītos gadījumos dažu minūšu laikā spēt iesaistīt augstākas kvalifikācijas ārstus un speciālistus, kas pieslēgtos notikuma vietai video tiešsaistē un būtu atbalsts mūsu brigādēm, sniedzot palīdzību pacientiem jebkurā vietā Latvijā,” norāda NMPD direktore Liene Cipule.

youtube icon
Abonēt youtube